Wpis z mikrobloga

@zloty_wkret:

dlaczego telefony blackberry nie są aż tak popularne (przynajmniej w polsce)?


Złożyło się na to kilka przyczyn.
1. Swego czasu były bardzo drogie i miały opinię (zresztą nieprzypadkową, samo BB na nią ostro pracowało) biznesowych.
2. Sprawy nie ułatwiała usługa BIS/BES, która dla zdecydowanej większości przeciętnych użytkowników była totalnie niezrozumiała, a poza tym dodatkowo płatna.
3. Praktycznie zerowy marketing (przynajmniej w Polsce) - bardzo wiele osób w ogóle nie kojarzy
@xvovx:

Powinni byli już przy premierze Q5/Q10 i Z10 przejść na Androida.

Najgorsze co mogli zrobić. BB OS 10 jest genialny i dużo lepszy niż Android. Problem raczej dotyczy dostępności aplikacji a na to BB nie ma dużego wpływu bo na przykład jeżeli chodzi o Facebooka to oni sami to tak rozegrali.

użytkowników nie chce się bawić w emulacje.

To nie jest emulacja, tam jest wstawiony runtime Androida. Ze względu na
Najgorsze co mogli zrobić. BB OS 10 jest genialny i dużo lepszy niż Android.


@ksiak:

No i co z tego, że jest dużo lepszy niż Android? Ja to wiem, ty to wiesz, jeszcze parę osób to wie, a dla milionów liczą się aplikacje, a na tym polu Android, iOS czy nawet głupi Windows Phone miały miażdżącą przewagę. Wypuszczając serie Q i Z RIM przedłużyło żywot BB OS o parę lat (wkładając
@xvovx:

a koniec końców i tak zapewne przejdą na Androida. To już lepiej było od razu to zrobić.

nie do końca. Widzisz, coraz więcej się słyszy, że firmy takie jak Samsung planują jednak odejść od Androida. Może to jest wyjście? Póki co wypuścić sprzęt z tym zielonym czymś i mieć trochę kasy a jak przyjdzie czas, wrócić do swojego rozwiązania?

stał na straconej pozycji już w momencie premiery.

oj nie stał
Widzisz, coraz więcej się słyszy, że firmy takie jak Samsung planują jednak odejść od Androida. Może to jest wyjście? Póki co wypuścić sprzęt z tym zielonym czymś i mieć trochę kasy a jak przyjdzie czas, wrócić do swojego rozwiązania?


@ksiak:

Samsung już kiedyś eksperymentował ze swoim autorskim systemem. Bada OS to się chyba nazywało o ile dobrze pamiętam. Nie przyjęło się i szczerze wątpię aby następny się przyjął. Ludzie zbyt się
@xvovx:

Jak w telefonie coś przestanie działać, to większość osób nie będzie wnikać, tylko po prostu następnym razem kupią inny.

Szkoda tylko, że tak nie robią Androidem tylko kupują inne telefony myślą, że będzie lepiej a tu zonk bo dostają ten sam OS i koło się zamyka.
@zloty_wkret:

dlaczego telefony blackberry nie są aż tak popularne (przynajmniej w polsce)?

Zawołam sobie jeszcze do dyskusji @ksiak: i @xvovx:
Często do pracy w korpo dają ludziom starsze Jeżynki, dawny wspólokator dostał 9900 z pracy.
Popularność tych urządzeń to kwestia dyskusyjna, niemniej czemu ludzie lubią te telefony:
- masakrycznie dobry zasięg, tam gdzie zwykłym telefonem mam 3 kreski to Jeżynka trzyma mi 5. Ludzie chwalą się, że mogą rozmawiać
@Unbeliev:

- masakrycznie dobry zasięg, tam gdzie zwykłym telefonem mam 3 kreski to Jeżynka trzyma mi 5. Ludzie chwalą się, że mogą rozmawiać nawet w piętrowym parkingu podziemnym :D\


Co prawda to prawda. Jak Jeżynka nie łapie zasięgu, to znaczy, że po prostu zasięgu w danym miejscu nie ma. Mało jest miejsc, w których mój BB zgubił zasięg całkowicie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

- bateria(choć to głównie
Dopiero w OS 10 dodano możliwość wyłączenia tego z poziomu systemu, wcześniej tylko jakimiś zewnętrznymi aplikacjami się dało (oczywiście płatnymi, jak to na BB World przystało). ( ͡º ͜ʖ͡º)


@xvovx: Jak jest dobra aplikacja to czemu by za nią nie zapłacić.
Tacy programiści na takie małe systemy jak W10M i BBOS10 to muszą niezłe kokosy zarabiać gdy wydają aplikację, konkurencji brak, popyt jest.. ( ͡°
Jak jest dobra aplikacja to czemu by za nią nie zapłacić.


@Unbeliev:

Ależ jak najbardziej zapłacić, problem w tym, że większość z tych aplikacji, które rzekomo miały wyciszać dźwięk migawki tak naprawdę tylko go obchodziły robiąc po prostu zrzut ekranu zamiast normalnego zdjęcia. Chyba dopiero trzecia, czy czwarta aplikacja, którą pobrałem zrobiła to co faktycznie miała zrobić.

Tacy programiści na takie małe systemy jak W10M i BBOS10 to muszą niezłe kokosy
Za apki na BB10 to swego czasu nawet samo RIM płaciło twórcom (a może nadal tak jest). Ale nie wiem jak dokładnie ten program partnerski działał - nie moja działka. ;)


@xvovx: Coś takiego powróciło niedawno. Nie jestem już użytkownikiem Blackberry, ale staram się sporadycznie przeglądać crackberry i tam taka notka widniała kilka miesięcy temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)