Wpis z mikrobloga

mirki spod tagu #ksiazki, jako amator w czytelnictwie planuje sobie to nadrobić i kompletuje listę książek do poczytania powiedzmy na najbliższy rok, dwa i może moglibyście mi coś polecić.

Jako że po przeczytaniu książki chciałbym żeby mi jakaś wiedza z niej została na chwilę obecną planuje pare książek ekonomicznych od marksa po rothbarda i hayeka, ale interesują mnie przeróżne książki o nauce jeśli są ciekawe.
Od astrofizyki przez polityke i ekonomie po historię, także jak macie jakieś książki poszerzające wiedzę to walcie śmiało.

No i jakbym jednak znalazł czas na coś innego to chciałem zacząć wiedźmina ale książki Tajdla czy Lema też wydają się mega ciekawe więc jeśli macie takie książki "must read" to chętnie też zapiszę.

Z góry dzięki.
  • 10
@Allbis: Wiedźmin bardzo fajny i myślę że go warto przeczytać. Ja właśnie przed chwilą skończyłem Chrzest Ognia i jestem zadowolony - chyba najlepsza część. Lem oczywiście bardzo ciekawy ale możesz też przeczytać króla Philipa K. Dicka. Warto też przeczytać biografie ciekawych osób i firm.
@Allbis:
"Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym", D. Kahneman
"Efekt Lucyfera", P. Zimbrado
książki S. Hawkinga, C. Sagana, M. Kaku
reportaże z wydawnictwa Czarne
"What if?", M. Randall - możesz sprawdzić, większość czytelników zachwala, chociaż ja uważam ją za przereklamowaną
książki podróżnice T. Michniewicza
książki J. Vetulaniego
książki O. Sacksa
"Bizancjum", J. Herrin
"Psychopaci są wśród nas", R.D. Hare
"Od zwierząt do bogów", Y.N. Harari - znalazłam niedawno jeszcze taką