Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy informacji na temat mojego pomysłu.
Na pewno chcę, aby były to wyzwania podzielone na kategorie- front i back end. Proponuję, aby w przeciwieństwie do (#)wyzwaniepython wyzwania były długoterminowe, np. 12 zadań na cały rok. Osobiście jestem fanem frameworków, ale do nauki lepsze wydają się (dla frontendu) vanille, a dla backendu w takim rubym tego nie unikniemy.
Do przedyskutowania jest też kwestia vendoru, żeby wyzwania nie polegały na wzięciu jak największej ilości libek i zaimportowania ich.
Co do narzędzi: dla backendu na pewno chcę wymusić używanie systemu kontroli wersji, dla frontendu w większych projektach też, ale na początku może starczyć codepen/jsfiddle
Proponuję też, aby można było się łączyć w pary, front z backendem, aby oprócz robienia wyzwań nauczyć się wspólnej pracy.
W ankiecie zamieszczam głosowanie odnośnie wymuszenia na uczestnikach stosowanie TDD.

Jeśli ktoś chce coś dopowiedzieć, ma pytania, czy propozycje zadań na przyszłość fajnie by było gdyby podzielił się tym w komentarzach.

Wołam plusujących poprzedni wpis
@bbart @Dante15 @epi @Hilarious @MarionetkaSystemu @michalion @pI_us @PieskiWroclaw @prokoo @ratunkowa-plyta-chodnikowa @MrDroonix
i komentującego który nie zaplusował: @michalion
#webdev trochę #naukaprogramowania

btw.: webdeveloperzy chyba dopiero się budzą, najwidoczniej jestem tu jedyny, który siedzi na mirko do 2 w nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy wymusić na uczestnikach stosowanie TDD?

  • Tak 23.2% (29)
  • Nie 11.2% (14)
  • Tylko w backendzie 5.6% (7)
  • Testy są dobre, ale dlaczego od razu TDD 31.2% (39)
  • Sprawdzam/ nie mam zdania 28.8% (36)

Oddanych głosów: 125

  • 12
  • Odpowiedz
@michalion: swoją drogą nikt jeszcze nie dał pomysłu na projekt. mam osobiście w głowie pare takich, ale albo wymuszają użycie frameworka, albo są już oklepane, albo zbyt trudne/czasochłonne
  • Odpowiedz
@kuskoman: poza tym jakbyś sprawdził czy jest to TDD ? :P chyba że chodzi ci o to że byśmy mieli tworzyć strony pod twoje napisane wczesniej testy - no to wtedy nie jest to zły pomysł, tylko trochę nie wiem jak miałoby to działać, jakieś interfejsy byś udostepniał razem z takimi testami?
  • Odpowiedz
@kuskoman: no tak, tylko wtedy ktoś by od razu myślał jak ma wyglądać taki backend - dla mnie TDD ma jakikolwiek sens jeśli piszą je dwie różne grupy osób, tj najpierw tdd całe - a potem oddzielna grupa implementuje pod to resztę aplikacji
  • Odpowiedz