Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #naukaprogramowania mam dylemat, skończyłem 3 rok informatyki na gówno-uczelni na specce programowanie aplikacji mobilnych, z racji ostatnich wakacji (zostało jeszcze pół roku studiów bo inż) wypadałoby zdobyć jakieś doświadczenie w zawodzie, oczywiście za późno się za to zabrałem (koniec maja ( ͡° ʖ̯ ͡°)) a niektóre firmy rekrutowały już od kwietnia nawet, wysłałem w Krakowie z 20 cv + portfolio (nic szczególnego, ale na free praktyki powinno chyba starczyć) odpisali mi na jedno (oczywiście odmownie) zacząłem się rozglądać za czymkolwiek i tym sposobem przyjęli mnie na praktyki w moim rodzinnym mieście, problem w tym że całkowicie w innej technologii na zasadzie "spoko, nauczysz się" ASP.NET, MVC itd co jednak nijak się ma do androida (żeby chociaż Xamarin, ale nie :/) i tu w końcu moje pytanie, co byście mi doradzili? Siedzieć na stażu w C# który jakoś specjalnie mnie nie kręci, ale z braku alternatyw dobre i to ? Czy olać to i siedzieć w domu z książką i hinduskimi tutorialami na yt ucząc się dalej androida, szlifując portfolio? Dodam że praktyki płatne (1000zl ale zawsze coś), uprzedzając odpowiedzi: wracając z praktyk nie chce mi się nawet na lapka patrzeć, a co dopiero jeszcze się uczyć androida. Co byście wybrali?

Co byście wybrali?

  • Zostać na praktykach w C# 49.3% (109)
  • Uczyć się samemu Androida od hindusów 13.1% (29)
  • Olać wszystko, są wakacje! za hajs rodziców baluj! 37.6% (83)

Oddanych głosów: 221

  • 5
  • Odpowiedz
Siedzieć na stażu w C# który jakoś specjalnie mnie nie kręci, ale z braku alternatyw dobre i to ? Czy olać to i siedzieć w domu z książką i hinduskimi tutorialami na yt ucząc się dalej androida, szlifując portfolio?


@brusef: zalezy. Jak jestes typowym mlotem po informatyce ktory wykul na pamiec jeden jezyk/technologie i chce cale zyciu w tym zostac - to zmieniaj.
Jak planujesz byc normalnym programista to odrobina pracy
  • Odpowiedz
@brusef: Przez miesiąc praktyk nauczysz się znacznie więcej niż przez pół roku grzebania samemu. Nawet nie języka co otoczki - kontrola wersji, raportowanie błędów, szacowanie zadań - to Ci się przyda niezależnie w czym będziesz potem pracował.
  • Odpowiedz
@M4ks: na pewno nie zaszkodza praktyki w c#, nie bez powodu na studiach czesto tluka walsnie c,c++,c#

jak znasz od podstaw C i podejscie w c# itp to praktycznie polowe innych jezykow juz znasz

robienie apki na androida z tymi aktywnosciami itp a np te nowe windowsowe apki w c# to tez nie jakies kosmiczne roznice

tak jak kolega wyzej pisal, jezyk jezykiem ale doswiadczenie z innych projektow czesto bedzie sie
  • Odpowiedz
@M4ks: @Stah-Schek: @3mortis: no tu nie sposób się z Wami nie zgodzić, byłem rok temu na stażu właśnie w C# przez co możliwe że się trochę zdążyłem zrazić, bo trafiłem na firmę w której o projektowaniu nikt chyba nie słyszał, wszystko na zasadzie klient chce takie i takie usprawnienie to klepiemy, kij że tydzień później trzeba wszystko przerabiać bo się gryzie z poprzednim usprawnieniem co można było przewidzieć i
  • Odpowiedz
@brusef: to szukaj dalej swojego ideału który ma wszystko zawsze udokumentowane i projektowane ( ͡° ͜ʖ ͡°) daj znac jak juz znajdziesz...
  • Odpowiedz