Wpis z mikrobloga

Używając linuxa trochę się już #!$%@?łem na problemy z synchronizacją pionową i ,,flickeringiem'', czyli skaczącym obrazem, czy to przy przewijaniu stron, czy oglądaniu filmów. Znalazłem rozwiązanie, które działa na XFCE4. Dla mnie różnica niebo, a ziemia.

1. Settings manager -> windows manager tweaks -> compositor -> wyłączamy ,,enable display compositing.
1.5. Tylko na Ubuntu -> sudo apt-add-repository ppa:richardgv/compton
2. sudo apt-get install compton
3. leafpad (czy inny edytor teksów) ~/.config/compton.conf i wklejamy http://pastebin.com/jvvXCiQA
4. Alt+F2 -> compton
5. Settings manager -> session and startup -> application autostart -> add -> compton/compton/compton
6. Cieszymy się nową jakością. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#linux #debian #ubuntu #xfce
  • 15
1. Settings manager -> windows manager tweaks -> compositor -> wyłączamy ,,enable display compositing.

1.5. Tylko na Ubuntu -> sudo apt-add-repository ppa:richardgv/compton

2. sudo apt-get install compton

3. leafpad (czy inny edytor teksów) ~/.config/compton.conf i wklejamy http://pastebin.com/jvvXCiQA

4. Alt+F2 -> compton

5. Settings manager -> session and startup -> application autostart -> add -> compton/compton/compton

6. Cieszymy się nową jakością. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Obi343: cholera, czemu
@M4ks: To wszystko jest tak zawiłe przez ociężałe X'y, którym przydałoby się przepisanie od zera. Ale spokojnie - przyszły rok będzie rokiem linuxa. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Obi343: @M4ks: Xy już są przeszłością w jakimś stopniu, można ich nie używać (i mówię tu o używaniu Waylanda, bo działa wyśmienicie)

Niestety ciągle brakuje Xfce4 dla Waylanda :/

Wayland zmienia bardzo wiele, o wiele szybciej aplikacje chodzą, system jest responsywniejszy przez to i chyba rozwiązuje to problem z vsyncem (chociaż teraz przechodzi się na synchronizację sprzętową :P)
@fervi: Wayland działa spoko po za gładzikiem, który jest nieprecyzyjny i występuje lag przy przewijaniu dwoma palcami. Czekam z niecierpliwością na rozwój libinput, bo raczej o to się wszystko rozbija.
@Leinnan: Wydawało mi się, że już go nie ma, ale widzę różnicę w iceweasel. Kopnięciem w twarz było za to odpalenie filmu w VLC, wtedy zacząłem szukać rozwiązania.