Wpis z mikrobloga

@LuZZiomek: na Allegro to pewnie używane? Mam zasadę, że dysków używanych nie kupuję. Po prostu nie wiem co ktoś z tym robił i ile wytrzyma. Wiem, że niektórym się opłaca kupić używane, ale mi nie, bo potrzebuję to jako główny dysk do komputera i nie mogę sobie pozwolić na dużą awaryjność.

To odrzucając okazje z Allegro, patrząc tylko na sklepy, to co lepiej? Cena Iridium wygląda zachęcająco.
@Marcelek77: NO serio XD ja tak z pół roku temu kupiłem, jak przeglądałem miesiąc temu alledrogo to dyski nadal były dostępne, ale to szybko schodzi, ja jak kupowałem to ten sklep miał dostępne 15 sztuk dysków i poszły czy ja wiem w 24h wszystkie. @mk321: ale #!$%@? XD sam tez nie kupuje używek i bym nigdy nie kupił, dysk przyszedł normalnie zaplombowany w pudełeczku od szajsunga, itd itd po przeskanowaniu
@LuZZiomek: pokaż link do zakończonej aukcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@darnok09: czemu długo nie zobaczymy? Ceny cały czas spadają. Wiem, że złotówka słabnie, ale nie aż tak, żeby była duża różnica w cenie. Tak naprawdę dopiero po wakacjach mam zamiar wymienić dysk, więc mam nadzieję, że do tego cena jeszcze spadnie (albo chociaż będzie taka sama).
Ale jak ktoś potrzebuje już, to wychodzi, że się opłaca
@mk321:
1. Cena 300zł dla Iridium Pro w wersji 240GB to cena standardowa od jakiegoś czasu, ale tak - 250 zł jest korzystne.
2. Jest to bardzo dobry dysk w tej cenie - MLC, dobry kontroler, bardzo dobra wydajność, 5 lat gwarancji.
3. Nie zobaczymy, gdyż obecnie panuje moda niestety na cięcie kosztów. Dyski w tej samej cenie, chociaż tańsze w produkcji, są na gorszych kościach TLC.
@LuZZiomek: widac nie sprawdziles tego co kupujesz - dysk samsunga ma dobre osiagniecia(chociaz gorsze o okolo 10% niz iridium pro i ma gorsze kosci tlc), ale nawet samsung nie jest pewny tego, ze to dobry dysk, bo gwarancja obejmuje zapis 75TB, a znajac historie samsunga 840 to juz w ogole lipnie to wyglada,
poza tym cena - nawet jak sie uda kupic za 350 zamiast 400 to kupujesz w jakims sklepie,
@jakubeskulap: nie do końca. Iridium w kilku testach ustępował 850tce, ale bił go na głowę cenowo przy tej promocji w Agito. Samsung ślepo wierzy w swoje kontrolery i oprogramowanie. Przy tej technologi, evo 250 nie powinno kosztować więcej, jak 220-240zł.