Wpis z mikrobloga

Tak jakoś dzisiaj przypomniałem sobie o mało znanych (niestety) producentach z Polski, mianowicie Mario Ayuda i Enyo oraz o ich świetnych utworach, którymi raczyli nas w niedalekiej przeszłości. Warto przesłuchać, by pamiętać, że #edm w Polsce to nie tylko artyści wydający w najbardziej znanych wytwórniach na świecie, ale też ci mniej znani, a równie utalentowani

Astronaut - Quantum (Enyo & Mario Ayuda Remix) || #bigroomprogressivehouse
Nie jest to ich najbardziej znany kawałek, ale za to mój ulubiony w ich twórczości. Oryginał miał świetny klimat, a panowie wyciągnęli z niego to co dobre - wokal i stworzyli całkowicie nowy utwór.

Enyo & Mario Ayuda ft. Gaby Henshaw - Freedom || #electro
Chyba ich najbardziej znany utwór, coś pomiędzy electro, a future bassem. Słychać trochę inspiracje takimi producentami jak Porter Robinson

Enyo & Mario Ayuda, Levito - Home || #bigroomprogressivehouse
Kolejne dzieło, którego słuchałem na prawdę długi czas. Panowie zaprosili do współpracy Levito (który niedawno zakończył karierę w edm) i stworzyli utwór, który był supportowany przez największe gwiazdy m.in. przez Hardwella

Van Snyder - You (Enyo & Mario Ayuda Remix) || #bigroomprogressivehouse
Break i buildup potrafi wzruszyć, do tego potężny drop, razem ze wcześniej wspomnianym remixie do Quantum znajduje się w moim topie produkcji od tych panów. Melodia chodzi mi po głowie do dzisiaj, a pierwszy raz usłyszałem ją prawie dwa lata temu.

Enyo & Mario Ayuda feat. Yohamna Solange - Hiatus || #bigroomprogressivehouse
Następny utwór rodem wyjęty z dyskografii Portera Robinsona , trochę przeszkadza mi tutaj wokal w niektórych fragmentach, ale trzeba przyznać, że ładnie buja.

Taki post w oderwaniu od #weeklytopedm , który wrzucę w niedziele (zawierający utwory z dwóch tygodni). Zapraszam do przesłuchania wyżej wymienionych produkcji, bo na prawdę warto.

#muzyka #muzykaelektroniczna #polskieedm