Wpis z mikrobloga

Mirki, co poradzić na ciągłą senność i uczucie zmęczenia? Potrafię spać po te 10h, co i tak nie sprawia, że się wysypiam. Najchętniej spałabym całymi dniami. Do tego brakuje mi sił na cokolwiek, a nie robię niczego męczącego.
#pytanie #zdrowie
  • 25
  • Odpowiedz
@Limonkova: badanie krwi zrób - idź do krwiobusa albo do punktu krwiodawstwa. Zrobią Ci pełną morfologię, jak będzie ok to możesz oddawać krew, ale może wyjść Ci mały poziom żelaza i stąd to zmęczenie - anemia...
  • Odpowiedz
  • 0
@Oude_Geuze @Grzeszny_Sen Kiedyś myślałam nad oddawaniem krwi, ale mam stwierdzony zespół gilberta, który chyba to wyklucza (zbyt duże stężenie bilirubiny). Zwykle wyniki badania krwi były dobre.

@Bergkamp Faktycznie dobrze by było zrobić hormonalne. U psychologa byłam w przeszłości jak i u psychiatry, ale z innymi problemami.
  • Odpowiedz
@Limonkova: panel tarczycowy [tsh, ft3 i ft4 + dobrze zrobić przeciwciała], glukoza i insulina na czczo, lub krzywa 3-4 punktowa, frrytyna, wit D3 - to takie przykładowe minimum w sumie.
  • Odpowiedz
Ja tak mam całe życie i jedyne co przez chwilę pomagało to energetyki, ale potem miałem problemy z żołądkiem


@ZyciowaPrawda: nic dziwnego, nigdy nie zrozumiem takiego podejścia u ludzi..
  • Odpowiedz
@Limonkova jak masz przesuszona skórę, wypadają ci włosy, puchniesz, tyjesz i ogolnie jestes do niczego, to badaj tarczyce. Bo miałam to samo, a bagatelizowalam, bo myslalam, ze to po prostu #przegryw
  • Odpowiedz
@Annnusz: Dzięki za radę! Włosy mają swoje dobre i złe chwile, ale fakt - przybrałam trochę na wadze. Kompletnie brakuje mi motywacji do jakiejś większej aktywności, gdyż mega szybko się męczę (problemy astmatyczne) i po czasie ćwiczeń bolą mnie kolana. Na razie ważę prawidłowo, ale wolałabym jednak nie przytyć za bardzo
  • Odpowiedz