Niestety wczoraj mistrz Wysp Owczych, B36 Tórshavn przegrał swój pierwszy mecz w pierwszej rundzie el.LM z maltańską Vallettą 1-0.
Nie pomogło nawet wejście Łukasza Cieślewicza w 74.minucie. Wciąż jednak farerscy piłkarze są w stanie wygrać, i o taki, zwycięski finał tego dwumeczu trzymajmy za nich kciuki.

A teraz kilka, kilkanaście newsów ze świata skandynawskiej piłki.
Taki nordycki teleexpress, odc.1

1.Ari Freyr Skúlason znalazł się na celowniku Lecha Poznań, oraz nie wymienionych z nazwy klubów MLS. Ten 29-letni lewy obrońca jest piłkarzem duńskiego Odense, cena około 1 mln €.

2.Ruszyła sprzedaż biletów na Superpuchar Europy, który odbędzie się 9 sierpnia na stadionie Rosenborgu Trondheim. Kto gra?
Sevilla – Real Madryt. Bilety można kupować tutaj

3.Utalentowany ponoć 17-letni duńczyk, Lukas Talbro dołączy z duńskiego Odense do Brentford FC – 9.klubu angielskiej Championship (drugi poziom rozgrywkowy). Talbro ma za sobą występy w kadrze Danii U-16, a w Odense spędził 7 lat.

4.Guillermo Molins oraz Malmö FF nie osiągnęli porozumienia ws. nowego kontraktu, co oznacza że odejdzie on z klubu.

5.Szwedzki napastnik, Anton Kinnander potwierdził że po pięciu latach spędzonych w Helsingborgu, opuści on klub.

6.Duński pomocnik, Martin Spelmann bliski przejścia z tureckiego Genclerbirgili do duńskiego AGF Aarhus.

7.Piłkarz Strømsgodset, niejaki Tokmac Nguen wypadł na przynajmniej 3.miesiące z powodu kontuzji kolana odniesionej na treningu.

Wczoraj grały też Veikkausliiga, Ykkonen, Pepsideild oraz Superettan. Natomiast dziś znów Veikkausliiga oraz OBOS-ligaen.
O tych meczach w piątek, w podsumowaniu całego tygodnia. A ja zapraszam was już za 5 minut. Na mecz Pepsideild Akranes – Stjarnan. Widzimy się na mirkoczacie. https://mirkoczat.pl/t/mecz