Wpis z mikrobloga

#retro #pc #commodore #amiga #kupie

Mam teraz więcej czasu i pobawiłbym się w jakieś retro sprzęty do giereczek. Co polecicie, żeby zbytnio nie nadwyrężyć budżetu a giereczki były dobre? Zastawiałem się nad C64 bo można w łatwy sposób podłączyć przez line-in współczesne źródło jak telefon, laptop i w prosty sposób wgrywać gierki do pamięci.

Amiga to dla mnie wielka zagadka, multum wersji i zupełnie nie mam punku zaczepienia. Dodatkowo sam sprzęt wydaje się być sporo droższy.

Mam PC z Win98 i DOSem, więc interesuje mnie inna biblioteka giereczek. Na Nintendo i kartridże mnie nie stać, więc odpada z marszu.

Jeśli macie sprawny sprzęt, ale np zażółcony to z chęcią odkupię, ze swojej strony mam na sprzedaż IBM na MMX 200 z pełnym osprzętem, kawał ciekawego sprzętu : )
szczesliwa_patelnia - #retro #pc #commodore #amiga #kupie

Mam teraz więcej czasu i...

źródło: comment_kgeOSLsqkOib646k8YHqWHFpoguzYAf3.jpg

Pobierz
  • 24
@szczesliwa_patelnia: Jak Amiga to tylko 1200 z kartą turbo 030 lub chociaż rozszerzeniem pamięci aby można było grać w gry w wersji WHDLoad (ładowane z dysku twardego). Jako dysk twardy można użyć karty CF wpinanej przez niedrogi adapter do kontrolera HD Amigi. Możesz kupić kartę CF z adapterem w zestawie na allegro, często jest na nich preinstalowany system, a do niego gry i dema.
To dobre uzasadnienie, przynajmniej nie sika na deskę ;)


@xandra: Ja nie sikam na deskę bo dobrze celuję i deskę podnoszę, podobno sikają tylko ci którzy mają za krótką dyszę ale mimo to udają typa maczo nie podnosząc deski. No i potrafię zrobić i poukładać pranie, poodkurzać, włożyć naczynia do zmywarki a nawet je wyjąć. Który wibrator to zrobi?
@szczesliwa_patelnia: E, powiem Ci tak: C-64 to świetny wybór. Ale proste pytanie: czy chcesz być maksymalnie hardkorowy (wczytywać gry z dyskietek, czy nie daj Boże, kaset)? Czy tez chcesz sobie ułatwić życie jak najbardziej, a mimo to mieć jednak feeling starego sprzętu? Bo jeżeli jesteś przypadkiem numer 1, to wiedz, że dorwanie czystych dyskietek DD (tylko takie Ci pójdą na stacji C-64) jest już dziś ciężką sprawą, same stacje też do
@szczesliwa_patelnia: Są, ale nie wiem, jak to będzie w przypadku gier dyskietkowych. Bo jednoplikówki owszem, ale całodyskowe to już chyba może być problem. A niektóre samochodówki są wlaśnie całodyskowe. Nie wiem, nigdy się nie bawiłem w takie kombinacje. jeżeli już C-64, to tylko stara poczciwa 1541-II.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szczesliwa_patelnia: Nie przerobisz z prostej przyczyny: stacja do C-64 to właściwie drugi komputer - ma własny CPU, układy we./wy. i pamięć. Wynika to z tego, że C-64 ma za słabą moc obliczeniową, by sterować stacją dysków. Dlatego stacja była droższa od samego C-64. W Amidze i innych tego typu sprzętach stacje mają kontroler na płycie komputera.
Gier na taśmach jest sporo, często fajnych, ale te najlepsze są niestety na dyskietkach. Jeżeli