Wpis z mikrobloga

@adi2131: Za to: Link

Pozatym kisnę z haseł prawych tituszek:

złonkowie Wielkopolskiej Prawicy skandowali:

A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści!", "TW Bolek, wstydu nie masz!" Nie zabrakło transparentów z hasłami "To był zamach", "Nie chcemy niemieckiej Unii Europejskiej", "Polacy idziemy drogą Lecha Kaczyńskiego", "EU macht frei", czy "Polsko, obudź się"


XD Polsko obudź się, UE padnij, idziemy drogą L. Kaczyńskiego, tego samego który podpisał traktat lizboński. Ci deble nawet
@grubson234567: W linkach, które podałeś jest wyraźnie napisane, że apel pamięci odbył się na życzenie organizatorów.
A Poznaniacy pokazali, że mają gdzieś ofiary VI 56r i ważniejsza jest dla nich walka polityczna.
Znamienne jest jeszcze to, że uroczystość z apelem pamięci przebiegała spokojnie. A uroczystości organizowane przez Prezydenta Poznania okazały się jedną wielką kpiną z ofiar.
Nie rozumiem jak możesz być dumnym z takiego zachowania uczestników, źle to o Tobie świadczy.
@Andreth: Apel był w zupełnie innym miejscu i czasie. To były zupełnie inne uroczystości i organizowane przez różne osoby. I tam był spokój.
Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla osób, które zachowywały się jak zwierzęta zamiast oddać należy szacunek poległym.
@norbw74: Powiem brutalnie. Gdyby PiS nie #!$%@?ł obecnej polityki na uroczystościach historycznego wydarzenia, wszystko przebiegło by spokojnie jak co roku. Oni chcieli kolejnego konfliktu, zmobilizowali jak widać na załączonym wyżej obrazie AKO i swoją młodzieżówkę na przyjazd dudy, oraz podgrzewali emocje od dobrego miesiąca przez squrwiello macierewicza wspomnianym apelem. I nie ma znaczenia że jego odczytanie miało miejsce gdzie indziej.
@grubson234567: Dlaczego próbujesz narzucić innym jak mają obchodzić uroczystości. Organizatorzy porannej uroczystości chcieli apel to był.
Powiedz komu zrobili na złość osoby zakłócające uroczystość, bo na pewno nie Antoniemu.
Dlaczego próbujesz narzucić innym jak mają obchodzić uroczystości. Organizatorzy porannej uroczystości chcieli apel to był.


@norbw74: Organizatorem było miasto Poznań. Z tego co pamiętam, wróć. Z tego co realcjonowałem przez ostatnie 3 tygodnie na mirko prosili macierewicza o odstąpienie od tego poronionego pomysłu. Sami zainteresowani uczestnicy tamtych wydarzeń nie byli jednomyslni w sprawie apelu i ostatecznie poparli prezydenta, przez co wojska nie miało być wogóle obecnego na obchodach.

Cała sytuacja zmienia
Zapytam wporst - skąd masz źródło swoich rewelacji? Moje źródła sa do prześledzenia od początku do końca. czytajac wpisy na mirko.


@grubson234567: Źródło to Twoje linki

Komunikat w tej sprawie wydała rzeczniczka prezydenta Poznania: "gospodarzem uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej na gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji, która odbyła się o 11:00, był Związek Kombatantów i Uczestników Powstania Poznańskiego Czerwca 1956.


Chyba nie masz wątpliwości co do ich wiarygodności?
http://epoznan.pl/news-news-68168-Poznanski_Czerwiec_56jednakodczytanonazwiska
@norbw74:

Kto w końcu organizował uroczystości gdzie był odczytywany apel pamięci?


Sprawdzę jeszcze w kilku różnych źródłach i potwierdzę bądź zaprzeczę twojej informacji. Mam krótką przerwę w pracy, niestety nie dam odpowiedzi teraz. Epoznań pod tym względem zazwyczaj jest legitny.

I kto odpowiadał za spokój i porządek na głównej uroczystości?


Za porządek - miasto poznań. Za spokój, a raczej jego brak to 100% PiS. Począwszy od burd i ataków przez bojówki
@norbw74: Witaj.

Posprawdzałem. Miasto dogadało się ze stowarzyszeniem, aby uszanować wolę tej części kombatantów, którzy chcieli apelu smoleńskiego (de facto okazuje sie że niektórzy są powiązani z ako, ale mniejsza z tym). dlatego zorganizowano osobne oddanie czci z apelem. Tutaj zwracam honor.

Z legutką już nie dokońca. Przyznaje zapędziłem się. Akurat legutko jest we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR), a nie frakcji Europa Wolności i Demokracji (EFD) Farage. Tu jest
@grubson234567: Sztuką jest się przyznać do błędu. Szanuję.
Mam pewność, że nie zrobiłeś tego celowo. Jak mi się kiedyś zdarzy wpadka to miej na uwadze, że mogę to robić nieświadomie, bez złych intencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A za dwa lata Polska mistrzem świata.