Wpis z mikrobloga

Ukraiński dziennikarz Antolij Szarij staje w obronie polskich patriotów, którzy w ostatnią niedzielę w napadli w Przemyślu na uczestnika procesji religijnej i podarli mu koszulkę. Powodem ataku była eksponowana przez ofiarę [symbolika banderowska i SS-Galizien](https://www.google.com/search?q=вышиванка+черная&tbm=isch).

Jedyna wersja zdarzeń, prezentowana w materiale to wywiad polskiego dziennikarza, odmieniającego przez wszystkie przypadki „polski Przemyśl” z uczestnikiem tego patriotycznego napadu. Na podartej koszulce miał znajdować się wizerunek samego Stepana Bandery!

#przemysl #szarij #4konserwy #ukraina
L.....h - Ukraiński dziennikarz Antolij Szarij staje w obronie polskich patriotów, kt...
  • 16
@Lurch: Szarij jest niestety dociekliwy głównie wtedy gdy może uderzyć w obecne władze i media na Ukrainie. Kiedyś opisywałem już jak pokazał kłamliwy reportaż o Ukraińcach w Polsce jaki nagrała rosyjska tv.

Na podartej koszulce miał znajdować się wizerunek samego Stepana Bandery!


@Lurch: I jeszcze miał wykonać gest zbliżony do nazistowskiego. Nazbierało sie tego trochę.
@szurszur: @Lurch:
Za parę dni okaże się, że to był Stepan Bandera we własnej osobie ubrany w koszulkę z podobizną Hitlera.

Tu znalazłem zdjęcie, na którym wyraźnie widać człowieka w zwyczajnej czarno-czerwonej wyszywance. Za chwilę ten sam gość idzie już bez koszulki. Stepana Andrijowycza ani symboliki OUN czy UPA nigdzie nie widać.
Pobierz hermes06 - @szurszur: @Lurch:
Za parę dni okaże się, że to był Stepan Bandera we wła...
źródło: comment_y1yt1bUxj8iNzTtkn7SLxIfFeeo8JDE1.jpg
@Lurch: Jak widze tylko rosyjki jezyk to juz wiem ze to kolejna rosyjska propaganda aby nakrecac spirale nienawisci miedzy Polakami i Ukraincami, to wszystko jest na reke rosyjskim wladza ktora chce podbic Ukraine. Nie wiadomo jakie plany by mieli dalej jak nie daj Bog by sie im to udalo...
@bijotai: No dobra tyle że obchody są od wielu lat i były zanim przeniesiono tam żołnierzy UPA, a właśnie wokół tych 47 ciał narodowcy budują swój argument o tym że cała procesja jest gloryfikacją banderowców ..
@tomasz-maciejczuk: Ten propagandowy materiał, gdzie przedstawione są jedynie kłamstwa strony atakującej w całości ma takich charakter. Dziennikarz pod koniec, zamiast konfrontować fakty z innymi materiałami, także dostępnymi od samego początku, woli pytać o polski Przemyśl.