Wpis z mikrobloga

@Maciek-roboblog: to zależy czy będziesz sam pisał od zera program do kontrolera lotów, czy po prostu masz zamiar wrzucić gotowy soft typu MultiWii czy ArduPilot. Bo samo użycie arduino jako kontroler lotu nie jest niczym nowym, śmiem twierdzić nawet, ze wszystko zaczęło się własnie od MultiWii czyli od arduino z czujnikami z padów do Wii. Sam tak zaczynałem ;)
@Maciek-roboblog: A masz w planach zamiast użycia Arduino, próbę użycia jakiegoś uC z rodziny ARM? Nie mówię tu o malince, tylko: kupienie uC, zaprojektowanie połączeń, obliczenia jakie wartości mają mieć poszczególne elementy + rozrysowanie schematów?

To już hardcore, ale nie zaszkodzi zapytać :D Ja będę robił na pracę inżynierską, jeśli dotrwam, manipulator na quadropodzie.
poszczególne


@MajsterTS: Można by było coś takiego zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak sam temat regulatorów PID dla hobbystów może być dość skomplikowany. Dlatego wybrałem Arduino ponieważ kod tam jest dość czytelny, dzięki czemu tłumaczenie będzie o wiele prostsze i bardziej przystępne.

Bardzo ciekawy projekt. Powodzenia!
@vans: Chce dojść do etapu autonomicznego poruszania się po GPS z użyciem czujników pomiaru odległości oraz kilka innych usprawnień. Jednak jak na razie nie mam na to budżetu (głównie chodzi o swoiste stanowisko testowe). Więc powolutku do celu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli jesteś bardzo bogaty i chcesz przyśpieszyć kurs pisz priv hahahahha(,)
@Maciek-roboblog: Albo jesteś szalony (pozytywnie) albo nie wiesz za co się zabierasz :P
Oprogramowanie pokroju ArduPilota powstawało przez lata i było tworzone przez grupę kilkudziesięciu osób.

Pierwszy artykuł ciekawy, chociaż ja raczej nie jestem zainteresowany. Zajmuję się zastosowaniem dronów czyli działam na innym poziomie. Nie piszemy własnego oprogramowania, a raczej w pełni wykorzystujemy to co oferuje nam rynek.
Mimo wszystko, uważam, że omawiasz rzeczy przydatne dla wielu ludzi, powodzenia :)
@Maciek-roboblog: Dlatego pytałem czy robisz tylko stabilizację czy chcesz iść dalej. Obsługa GPS, magnetometru, barometru + filtrowanie (filtry kalmana i inne) + przetwarzanie tych danych i "podejmowanie decyzji" to już bardziej skomplikowana sprawa :)
@Maciek-roboblog: Zdajesz sobie sprawę, że APM działający na medze2560 ma problemy wydajnościowe jak podłączy się GPS'a i telemetrię na raz bo to zbyt wolny procek? Do tego biblioteka Arduino ma się nijak do wydajności czystego C, a wiele elementów sterowania dronem (szczególnie autonomicznym) na profesjonalnych sterownikach jest optymalizowane assemblerem i realizowane na ARM'ach.

Jestem jednak ciekawy jak rozwiązałeś kwestię komunikacji Arduino z radiem.