Wpis z mikrobloga

Szanowne Mirabelki i Mirki spod tagów #nintendo #gamecube i #elektronika oraz prawdopodobnie #gameboy - mój świat Was potrzebuje. Otóż musiałem pozbyć się telewizora, a od czasu do czasu lubię sobie zagrać na swoim starym GameCube (sentymenty nie pozwalają mi się go pozbyć), dlatego pomyślałem, ze podłączę go do swojego monitora. Zakupiłem przejściówki, które wydawać by się mogło zadziałają, ale - jednak nie. Nic się nie dzieje, a naprawdę chciałbym, by działało. Moje pytanie - co robię źle i jak temu zaradzić?

Posiadam GameCube ze standardowym okablowaniem oraz monitor NEC Multisync 221w.
Zdjęcie przejściówek i wyjść pokazuję poniżej:
Pobierz Cohonez - Szanowne Mirabelki i Mirki spod tagów #nintendo #gamecube i #elektronika or...
źródło: comment_AkeLXYRqICFMGcm98kN75cqobHuIieob.jpg
  • 10
@Cohonez: A nie ma np. problemu z rozdzielczością nieobsługiwaną przez monitor?
GC to jednak dość stara konsola.

No i czy jesteś pewien, że wszystkie przejściówki są sprawne? ;p
@Cohonez: Jaki jest sens podpinać przejściówkę VGA-DVI skoro w monitorze masz VGA? Pamiętam, że swego czasu miałem sporo problemów przy próbie użycia takiej przejściówki.
@Zwanek - o rozdzielczości nie mam pojęcia. Monitor jest modelem z bodajże 2009 roku. I jeśli mam być całkiem szczery, to nie miałem okazji przetestować tych przejściówek na innych sprzętach (bo nie mam takowych;/). Zakładam, że jeśli przyszedł nowy egzemplarz, to działa.

@OSH1980 Końcówki chinch wychodzące z kabla GameCube (obrazek poniżej) łączę "po kolorze" z analogicznymi wyjściami z tej "białej przejściówki". Co istotne - próbowałem wariantów z i bez żółtej końcówki (bodajże
Pobierz Cohonez - @Zwanek - o rozdzielczości nie mam pojęcia. Monitor jest modelem z bodajże ...
źródło: comment_3H67kIVefkP62ubOIfWk15bQ7DY9wMcE.jpg
@Cohonez: Czy mi się wydaje, czy z tego GameCube wychodzi standardowy sygnał video PAL (lub NTSC)? Bo jeśli tak, to szanse na działanie bardzo marne - tylko najbardziej wypasione starsze monitory komputerowe no i ew projektory potrafiły wyświetlić standardowy obraz PAL.

Dodatkowo przejściówka z chinch na dsub (ta Twoja biała) wygląda na pasywną, która działałaby w przypadku monitora umiejącego obsłużyć sygnał composite video a na wejście standardowego monitora osobno trzeba podać
@Jakis_ja: dzięki za wyjaśnienie. Generalnie jedna rzecz wpadła mi do głowy i może uda się ją przetestować. Ewentualnie mam jeszcze projektor, więc może tam coś zdziałam.