Wpis z mikrobloga

#pc #steam #pcmasterrace #gry

Mirki, jaki pad do PC sobie kupic? Cos do grania w roznie indie crapy, roguelike itp platformowki ale raczej casualowo. Mniej wiceej w stylu: podpiac cos sobie do pc odpalic gre, wylaczyc po 20 min, wlaczyc 3 dni pozniej.

Nie mialem kontaktu z zadnymi #konsole od przeszlo 20 lat (sega saturn ftw). Nie wiem, nie znam sie co jest dobre pro i na czasie.
Z dugiej strony miliona plnow wydac tez bym nie chcial, bo mnie #ksiegowy mocno pilnuje ostatnio.
Wiec najlepiej cos, o stosunku jakosc/cena dazacym do nieskonczonosci ( )
  • 18
Cos do grania w roznie indie crapy, roguelike itp platformowki ale raczej casualowo. Mniej wiceej w stylu: podpiac cos sobie do pc odpalic gre, wylaczyc po 20 min, wlaczyc 3 dni pozniej.


@PurpleHaze: do takiego celu to i zwykły za 15zł z marketu się nada ;)
@PurpleHaze:
No ja tez popieram taką zależność jak @xann, ale to w sumie kwestia przyzwyczajenia. Mój różowy lubi pada od x1, bo na takim częściej gra, a ja się przyzwyczaiłem do x360 bo po prostu dłużej na nim grałem ;) Więc w sumie moja zależność to

x1 = x360 > długo długo nic > cała reszta
@PurpleHaze: ten od Steama... raczej jest czymś pomiędzy padem, a zestawem klawiatura i myszka. Służy raczej do grania w powolne myszkowe gry na kanapie (Cywilizacja czy przygodówki). Bierz pada do xboxa tak jak @xann napisał.
@PurpleHaze: Steam Controller > XBone > PS4
Mam wszystkie, wszystkich używam i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nawet jak gra jest zaprojektowana pod pada xboxowego to nadal SC zazwyczaj wypada korzystniej.
@kamillus: @PurpleHaze: Zależy od tytułów. FPSy wypadają duuuuużo lepiej na SC. Jakieś platformówki czy gry jak DmC już zależnie od preferencji gracza. Za to jakiś twin stick shooter bez fizycznego prawego analoga wypada po prostu źle i zwykły pad jest wielokrotnie lepszy od SC. Tylko SC dostaje jeszcze ten plus, że da się nawet go używać w grach bez obsługi pada.