Wpis z mikrobloga

#konsole #ps3 #ps4 #xbox360 #xboxone #xbox #nintendo #sega #dreamcast

Kto miał makarona? Toż to była ZAJEBIASZCZA KONSOLA, a gierki wymiatały. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szkoda, że Sega nie wypuściła Dreamcasta nieco później, być może bardziej powalczył by z PS2 i dzisiaj scena konsolowa wyglądałaby zupełnie inaczej...

Poniżej kilka tytułów, które najbardziej utkwiły mi w pamięci:
Soul Calibur
Resident Evil: Code Veronica
Virtua Tennis (seria)
Shenmue (seria)
Crazy Taxi
Metropolis Street Racer
Sonic Adventure (seria)
Virtua Fighter (seria)
Vanishing Point
Headhunter
Pobierz
źródło: comment_luCC3McNUFOAZJMub2ysfiGvBGMO8bnv.jpg
  • 28
#!$%@? w dupe aktiwiżyn za wykupienie bizzare i zamknięcie studia, razem z nimi cała seria pgr umarła.

A na makaronie pamiętam jak #!$%@?łem w house of the dead na giełdzie we wrocławiu, tam się bala z koszykarskiej wystawiała co tydzień. deceka mieli azjatyckiego importa.
do tego świetne arkadówki zombie revange
A na crazy taxi spusty w padzie łamałem aby #!$%@?ć turbo non stop.

Kiedyś redakcje neo plus sprzedawała vhs'a z relacją z
#!$%@? w dupe aktiwiżyn za wykupienie bizzare i zamknięcie studia, razem z nimi cała seria pgr umarła.


@Nhfg45fffgg: PGRy na xboxa były fajne, ale MSR na DC w tamtych czasach urywał dupę. Pamiętam, że oprócz zajebistej grafiki największe wrażenie zrobiły na mnie radiostacje razem z DJ-ami, jingle'ami itd. Strasznie to klimat jazdy miejskiej budowało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba wcześniej? Później by był totalną porażką


@fervi: Przecież wcześniej była Sega Saturn, która "rywalizowała" bezpośrednio z PSX. Powinni opóźnić premierę Dreamcasta, poprawić hardware i wypuścić równolegle z PS2.
@domin81: MOIM zdaniem to by nic nie dało. Sega już za czasów PSX ledwo żyła. DreamCast dzięki temu, że nie było PS2 sprzedawał się świetnie. Dopiero upadł jak PS2 przyszedł.
jedyna konsola, do której mam mega sentyment. głównie za sprawą Shenmue, moja ulubiona seria ever.


@numberxnine: DC to moje pierwsza konsola, więc też sentyment mam ogromny :-) Później było PS2, Gamecube, pierwszy Xbox... ale tego specyficznego feelingu i efektu "wow" co przy makaronie już nie nigdy nie uświadczyłem.

Shenmue robiło wrażenie - narracja, QTE, poniekąd "otwarty świat", ehhh :-)
@fervi: Konsola była zacna, a exy w 60fps'ach robiły robotę. Feeling jak na automatach :-) Jak to mogło się nie udać...? Przecież PS2 na starcie nie miała szałowych tytułów. Ok, Tekken Tag Tournament robił wrażenie, ale pozostałe tytuły z pewnością nie były system sellerami
@domin81: Sony miało dobre relacje z firmami, ultra wydajny sprzęt, czytnik DVD, kompatybilność z PSX.
Szkoda, że Sega nie broniła Bleema, bo by DreamCast może "natywnie" miał obsługę gier z PSX

Zaletą DC jest to, że można go emulować bez problemu na smartfonach z przeciętnymi bebechami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaletą DC jest to, że można go emulować bez problemu na smartfonach z przeciętnymi bebechami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fervi: Po co psuć sobie wspomnienia... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@domin81: prawilna konsola. Kilka lat temu kupiłem w fajnym stanie z niezłym zestawem za 200PLN. Do tego na torrentach była jakaś paczka 90GB gier ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)