Wpis z mikrobloga

@komitet_figli: znajoma raz mnie zaprosiła na takie pogańskie obrzędy, #!$%@? sami NS tam byli a nie poganie, bardziej ich jarają swastyki niż Peruny więc w ogóle szkoda strzępić ryja bo niszczą bardzo ciekawy temat.
@Wojslav: plusuję za oczywiste skojarzenie stylistyki Zadrugi z ruchami faszystowskimi/nazistowskimi. Nie obchodzą mnie zwykle przekonania i wierzenia neopogan czy innych oszołomów. Natomiast zastanawia ten typ uniformizacji, który jest spotykany także w ONR czy u neonazistów. Z jakiejś przyczyny Zadruga wybrała właśnie taką stylistykę. Żaden normalny człowiek cywilizacji zachodu nie posługuje się swastyką ponieważ zmieniła ona od XX wieku swój kontekst. Neopogaństwo było także silne w narodowym socjaliźmie może stąd te odniesienia
@FotDK: no nie wiem, ja najpierw zostałem rodzimowiercą a dopiero po kilku latach nacjonalistą. Dodam, że zostałem nacjonalistą (czy raczej odkryłem, że nim jestem) gdy tylko się dowiedziałem, że coś takiego jak nacjonalizm wgl istnieje ( ͡º ͜ʖ͡º) więc musiałeś się obracać w naprawdę specyficznym środowisku.
@JakisTakiNick: to trzeba było splusować komentarz z taką opinią, a nie ten, gdzie popisywał się swoją niewiedzą.
@dertom:
których można nazwać normalnymi, więc #!$%@? pan.


@Wojslav: też znam i się tak nie ubierają. Nie słyszałem też aby lubowali się w swastyce. Bo jej użycie jest nie do obronienia. Podobnie jak salut rzymski. Stylistyka jest neonazistowska. Jeśli członkowie tej śmiesznej grupy tego nie widzą i nie mają z tym problemu no to ich problem. W społeczeństwie tacy ludzie są narażeni na ostracyzm i wyśmianie. I słusznie. Co też tutaj miało
@dertom: nie słyszałeś, aby lubowali się w swastyce? Jej użycie jest nie do obronienia? To dziwne, skoro używa jej nawet Rodzimy Kościół Polski, który jest skrajnie hipisowską i wręcz kryptochrześcijańską wersją rodzimowierstwa.

PS Pisząc o normalnych poganach nie miałem na myśli nas.
PS2 Zadruga nie używa i nie używała nigdy salutu rzymskiego.
PS3 To naziści twierdzą, że swastyka jest nazistowska. Koniec, kropka
Według mnie katolicyi próbują jak zwykle splugawić naszeh przedchrześcijańskie symbole, a Niemcy wykorzystując nazistowską heraldykę (która powstała z symboli wczesnosłowiańskich, hinduskich i buddyjskich) oraz inspirując tworzenie małych, nic nie znaczących polskich ugrupowań niby neo-nazistowkich próbują znieść z Niemiec odpowiedzialności za II w.ś. i wmówić Światu, że mitycznymi nazistami byli Polacy, którzy rozpoczęli wojnę, pobudowali obozy koncetracyjne oraz mordowali w nich mniejszości narodowe, podczas gdy Polska od czasów średniowiecza do 1939 roku była