Wpis z mikrobloga

Planuję (no właściwie nie ja, ale nie ważne) zakup telewizora.
Coś pomiędzy 50 a 60", rozdzielczość fullHD, smart TV (o marce na razie nie dyskutujemy)
I teraz tak - żeby się zmieścić w ustalonej cenie, możemy dobrać jedną z opcji (dobrać = wybrać TV posiadający daną funkcję)..

Którą z funkcjonalności byście wybrali?

#telewizory #telewizja #rtv #pytanie #ankieta

Co dodatkowo?

  • Android TV (m.in. KODI) zamiast zwykłego SmartTV 29.3% (110)
  • rozdzielczość 4K 42.0% (158)
  • DVB-T2 (HEVC main) 4.0% (15)
  • sprawdzam 24.7% (93)

Oddanych głosów: 376

  • 49
@Felonious_Gru: niby tak, to też była moje pierwsza myśl. Ale z drugiej strony nasza TV nieszybko zacznie nadawać materiały w uhd, obecnie mamy pseudo fullhd...
Materiały w necie? No są, ale są gigantyczne :) Dodatkowo - TV będzie oglądany z odległości troszkę ponad ok. 4m, więc różnica między fullHD a UHD już będzie zanikać.
@Felonious_Gru: W ankiecie trzy rzeczy:

Android TV (m.in. KODI) zamiast zwykłego SmartTV Głosów: 2 (33.33%)
rozdzielczość 4K Głosów: 2 (33.33%)
DVB-T2 (HEVC main) Głosów: 0 (0%)

Przy czym DVB-T2 często pojawia się razem z 4K (a może zawsze :P)

Z jednej strony AndroidBox kosztuje 30$, więc zbędny bajer :) To można dokupić, a matrycy 4k nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@husky83: bierz 4K, android w tv to porażka nawet na czterech rdzeniach. Na potwierdzenie, idź do sklepu z dużym pendrive z dużą ilością plików i zobacz jak TV reaguje. Sony, Philips się nie da obsługiwać, Samsung, Lg, Panasonic jest baardzo ok, szybko i sprawnie. Tak więc, jeżeli to ma być wyznacznik to kiepski.
@Felonious_Gru: a to poczemu? Ja mam samsunga (ale już 5-latka) i jestem dużo bardziej zadowolony niż z Sony moich rodziców (młodszego o dwa lata), zarówno pod względem jakości obrazu, jak i szybkości działania i intuicyjności...
@DywanTv: @Felonious_Gru: @ksiak:
No to podsumowując - cena ok. 3000zł (z tego co wiem zapas jest, ale też bez przesady), rozmiar telewizora w okolicach 55". Macie jakieś konkretne typy (modele?) W tej cenie znajdzie się kilka 4K, ale czy są warte takiej ceny?
@budus2: i póki co właśnie mniej więcej na czymś takim stanęło ;-) Tzn. i tak android jest bardziej przyszłościowy niż którykolwiek SmartTv, ale prawda taka, że boxa można za parę złotych kupić..

Więc teraz trzeba wyselekcjonować markę i model ;-)