Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki problem z netem. Zmieniłem na neostrade 80mb/s i po kablu na PC chodzi elegacko z taką prędkością, ale po Wifi już tylko 20mb/s. Nie ma znaczenia czy laptop stoi na biurku obok routera (FunBox 2.0) czy na innym piętrze. Da się coś z tym zrobić? #internet #komputery
  • 13
@saint: @arturo128: @BrudnyHenryk: Mam dwa laptopy, Asusa kupionego w tym roku i Toshibę, która ma już parę ładnych lat i na obu to samo. Próbuje się zalogować w ustawieniach routera i tam coś pogrzebać ale nie mogę się zalogować, wpisuję hasło z umowy i za każdym razem błąd...
@Matis121: Musisz pokombinować teraz z kanałami może lub ograniczeniami. Ja używam boksa tylko jako modemu bo nie za bardzo mu ufam. Poza tym polecam zakupić np Euro router Asus RT-N12+ za ok. 80 zł i uczynienie z boksa jedynie modemu podobnie jak ja.
@Matis121: Nie mam teraz pod ręką funboxa, pokaż prtsc po wejściu w "moje wifi" i "zaawansowane"-> "konfiguracja sieci" wtedy może coś podpowiem bo z pamięci to ni cholery :)
A i jeszcze jedna rzecz z jaką prędkością ci się w ogóle synchronizuje wifi w kompie ? (karta sieciowa-> pokaż stan)