Wpis z mikrobloga

Dwa (a może kilka więcej) słowa a propos realizacji Euro przez Polsat, a konkretnie o komentatorach. Nie chcę pastwić się specjalnie nad Zioberem i Cezarym Kowalskim, dlatego powiem tylko, że nie mają głosów odpowiednich do tego zawodu, a Ziober mówi to, co mu się wydaje i zazwyczaj jest to niezbyt trafne, a często po prostu głupie. Lubański niespecjalny, bo w sumie to niewiele ciekawego mówi, głównie potwierdza słowa pierwszego komentatora albo opisuje akcję. Piotr Przybysz słyszałem jeden mecz i nie mam wiele do zarzucenia. Chciałem jednak tutaj opisać, co mi się naprawdę podoba podczas tego Euro.
Czesław Michniewicz - super sprawa, nie spodziewałem się, że będzie potrafił tak dobrze odnaleźć się jako drugi komentator. Świetna sprawa ta jego analiza taktyki czy ustawienia, na które inni zupełnie nie zwracają uwagi. Widać, że jest trenerem, a najważniejsze, że potrafi swoje myśli dobrze wyartykułować.
Tomasz Włodarczyk - przywodzi mi na myśl od razu komentarz w C+. Profesjonalny, przyjemny ton głosu, nie gada głupot, dzieli się statystykami i różnymi historiami nt. piłkarzy, super przygotowanie do meczów, no ogólnie wysoki poziom.
Mateusz Borek i złotousty Tomek Hajto - uwielbiam ich komentarz. Wiadomo, że to kwestia gustu i wiele osób woli Laskowskiego, a nawet Szpakowskiego od Borka. Uważam, że Borek i Hajto świetnie się uzupełniają. Borek najwyższy profesjonalizm jeśli chodzi o przygotowanie do meczu, podobna sytuacja jak w przypadku Włodarczyka. Hajto - wg mnie idealnie pasuje na drugiego komentatora z racji tego, że jeszcze niedawno był piłkarzem i w związku z tym wie mniej więcej jak wygląda obecna piłka od strony piłkarza od kuchni. Bardzo cenne jest wg mnie jego spojrzenie na mecz z punktu widzenia obrońcy, często tłumaczy jak obrońca się ustawia, powinien ustawić i dlaczego tak, a nie inaczej. Pomaga też fakt, że był trenerem i często omawia ustawienie całych formacji. O to, uważam, chodzi w komentarzu, żeby komentujący przekazywał jakieś dodatkowe ciekawe treści zamiast jedynie opisu poszczególnych akcji, które przecież sami widzimy. Taki gadanie Hajty czy Michniewicza pozwala zagłębić się trochę w mecz zamiast tylko oglądać go bezmyślnie.
Jasne, pozostaje kwestia stylu przekazywania tych wszystkich informacji. Michniewicz jest nowy w komentatorce i brakuje mu obycia, to widać, ale nie uważam tego za duży problem. Hajto ze zwracaniem się bezpośrednio do piłkarzy może jest trochę śmieszny, ale przecież wiadomo, że robi to niejako w przenośni. Zamiast mówić: "Kamil powinien teraz przyjąć i kiwnąć, a później podać do środka" mówi: "Kamil, przyjmij, kiwnij go, podaj", co dodaje zdecydowanie dynamizmu jego wypowiedzi. Żaden z nich nie mówi jakichś ewidentnych głupot, wszystko jest w miarę wyważone (może poza szczególnie emocjonującymi momentami :) ).
Osobiście najbardziej cieszyłbym się, żeby choć część Euro realizował C+, co wiem, że jest niemożliwe, ale fajnie by było. TVP uważam, że ma bardzo niski poziom komentarza, zwłaszcza jeśli chodzi o drugiego komentatora. Chyba, że Mielcarski jeszcze tam komentuje coś, ale nie wiem, wtedy on zawyżałby ten poziom.


#niepopularnaopinia #mecz #euro2016
sirEnq - Dwa (a może kilka więcej) słowa a propos realizacji Euro przez Polsat, a kon...

źródło: comment_hgh9U3NlrhDVxDK6mACxmlg0OZQ92p0J.jpg

Pobierz
  • 2