Wpis z mikrobloga

Mirki, ale jaja xD

Mój kuzyn, który od 10 lat mieszka i pracuje w Londynie, chce wrócić do Polski po #brexit xD

Nie zdawał sobie sprawy, jak zajebiście tutaj się ma branża IT i okazało się, że tutaj są lepsze warunki, niż tam xD

Kisnę mocno, bo UK to taka "ziemia obiecana" dla Polaków, ale prawda jest taka, że to chyba tylko dla tych, co nie potrafią sobie ogarnąć życia.

Mam taką znajomą, która kompletnie nic nie umie, poza podstawami ogrodnictwa, bo mieszkała i pracowała w Niemczech długi czas w szklarniach. Potem wróciła do Polski, ale dziwnym trafem, nikt nie chciał jej zatrudnić w biurze prze komputerkiem, no a przecież ona zna język i w ogóle pracowała za granico xD Teraz też jest w UK i sprząta xD

Coś czuję, że powoli zacznie się #emigracja w drugą stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#uk #polandstronk #ue
  • 22
@julianna_cebulanna: nie do konca tak to dziala, realia UK: junior dostaje 16-18k, moze za to sobie wynajac fajne mieszkanie, oplacic wszystko, jeszcze mu troche zostanie, w PL najpierw bedzie musial przejsc przez darmowe praktyki 3-6 miesiecy albo za pol pensji, wez sie utrzymaj bez pomocy rodzicow
@julianna_cebulanna: powoli bedzie sie zaczynała emigracja w druga strone z wiekszosci zachodnich panstw europejskich jesli nic sie nie zmieni w sprawie islamu. U nas o tym nie mowia ale w Niemczech jest naprawde kipeska sytuacja w wiekszych miastach. Jedna znajoma rodzina juz wrocila (mimo ze byli tam juz ladnie ulozeni od paru ladnych lat), inni znajomi przywiezli do Polski dzieci bo tam bylo dla nich zbyt niebezpiecznie. W zwiazku z imigrantami
@julianna_cebulanna: nie wierzę że jeśli babka o której piszesz zna naprawdę niemiecki to nie chcą jej zatrudnić bo pracowała w szklarni. Co to #!$%@? za różnica gdzie pracował wcześniej ktoś kto ma klepać excela dla niemieckiej firmy w PL i jedyne czego potrzebujesz to znajomość pakietu office i niemiecki na B2?
@julianna_cebulanna: @notrzeba: gowno wiecie, ile mieszkaliscie za granica ? Kocham moj kraj, dzisiaj jak wygrali Polacy lza sie w oku zakrecila. Skonczylem zaocznie studia w Polsce (logistyka, nie jakas europeistyka czy filozofia czy inny kierunek gdzie nie pracujesz w zawodzie). Przepracowalem w Polsce chyba 5 lat - nie chce mi sie liczyc, zarabialem 2,5k (na wiek 19 lat to jest zajebiscie duzo i nie mowicie mi o programistach 15k) po