Wpis z mikrobloga

@czysta: i tak jest niski vat, i tak można kupić je w "koszach" w marketach. Przypomnę tylko o ustawie ujednolicającej ceny książek, czyli zakaz wszelakich promocyjnych w biedronkach, carrefourach itp. itd...
  • Odpowiedz
@czysta: odkąd mam czytnik Kindle, czytam co tylko chcę, kiedy chcę i gdzie chcę jaki jest mój sposób na sukces?
chomikuj.pl -> wyszukaj -> tytuł książki -> mobi/epub -> koszt 0 zł.
  • Odpowiedz
@HenryMorgan kupowałem kiedyś ebooka na premierę? Często jest kilka złotówek taniej niż papier. Ceny za wersję elektroniczne są też za wysokie jak na to, co się otrzymuje. Nie dostajesz wersji papierowej, nie ma druku, więc mimo wszystko powinno być taniej niż jest
  • Odpowiedz
@Kruk Tak, zwłaszcza że ja mam pokaźną ilość książek, kupiłem ostatnio Kindle i co? Mam drugi raz kupować książki w wersji elektronicznej za tę samą cenę co normalna książka?
  • Odpowiedz
@Igielny: Jeśli masz swoją kopię książki, to prawo autorskie to reguluje, i możesz se zrobić dowolną ilość kopii, dla siebie, dla rodziny, dla przyjaciół. A on po prostu je ściąga za free. No da się, tylko czy to etyczne?
  • Odpowiedz
@czysta: Zgadzam się. Nie czytam jakoś bardzo dużo, ale też nie bardzo mało (2-3 książki miesięcznie) i gdyby nie fakt, że mieszkam blisko wypasionych bibliotek (w Kato mamy dwie ogromne biblioteki, gdzie jest sporo nowości) i te które kupuję może co 5 albo 6 (zazwyczaj jakieś premiery albo sztuki których akurat nie kupili bo mocno niszowe czy coś) to mocno odczułbym to bo 3 książki miesięcznie to 150-200zł (czytam oprócz kryminałów
  • Odpowiedz
@czysta: Jestem jak najbardziej za. Sam nie czytam ksiazek aby nie wpasc w drogi nalog.
Moze literatura nie jest tak droga jak narkotyki ale taka wodeczka czy papieros duzo lepiej wypada finansowo.
  • Odpowiedz
  • 0
@czysta no fakt 40 zł na nowa ksiazke dac to sporo. Na szczescie na ebookpoint mozna po promocji epuba albo pdfa dostac. I tak nie mam tyle miejsca na ksiazki papierowe wiec sie ciesze
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: @Arveit:
Myślałem, że osoby które czytają też są na tyle mądre/inteligentne, że dużo zarabiają? :P

@FDRP: Nie ma to jak #!$%@? sformatowane książki, na dodatek dostępność zerowa. Może Orwela znajdziesz, ale jak już przeczytasz 100 najbardziej znanych książek, to się okazuje, że już nie ma w wersjach cyfrowych.
Ja przestałem czytać na Kindlu bo za mały wybór książek.
  • Odpowiedz