Wpis z mikrobloga

Próbował już ktoś tworzyć aplikacje do wysyłania JPK zgodnie ze specyfikacją MF? Przebrnąć przez te wszystkie kompresje, kodowanie, generowanie xml, podpis elektroniczny i podłączenie się do bramki?

#programowanie #sap #erp #jpk
  • 665
  • Odpowiedz
@Liferov: ok więc jeśli przebrniesz przez 410 daj znać. Mnie tydzień temu na pre-produkcyjnej raz doszło do 302 ale tylko raz (inne powtórzenia negatywne tj. 410 itp.). Na więcej testów zabrakło mi czasu a teraz nie mam pod ręką certyfikatu kwalifikowanego dlatego pytam.
  • Odpowiedz
@Liferov: niby nie ale lepiej się zabezpieczyć :) gdyby pisać od nowa to już nie warto, ale jeśli tylko dopieścić np. po to aby cały proces zautomatyzować w przyszłości :)
...chyba, że ta aplikacja będzie do uruchomienia z wiersza polecenia.
a zapomniałem, że i tak nie podpiszemy z karty z automatu (PIN), więc może masz rację
  • Odpowiedz
Ile bym sobie roboty zaoszczędziła jakbym ten wątek miesiąc temu znalazła... Jeśli ktoś jeszcze pisze w javie, to ogarnęłam cały proces i mogę pomóc. Na bramce testowej udało mi się pobrać UPO, na produkcyjnej udało się dojść do statusu 303.

Jak ktoś dostaje 410 to niech sprawdzi jakiego klucza używa do szyfrowania (tego z koncówką .pem). Do niedawna bramka testowa i produkcyjna korzystały z tego samego klucza a chyba od 1.08 produkcyjna
  • Odpowiedz
@Cyganieszka: Czy mogłabyś przesłać jak wygląda odpowiedź w JSON z UPO na teście i jaki był Twój numer referencyjny? Ja mam cały czas 120 i nie chce się nic posunąć dalej: https://test-e-dokumenty.mf.gov.pl/api/Storage/Status/68125af7015eec3f000000b00576d570 {"Code":120,"Description":"Sesja została poprawnie zakończona. Dane zostały poprawnie zapisane. Trwa weryfikacja dokumentu","Details":"","Timestamp":"2016-08-08T02:54:09.9985993+00:00","Upo":""}
  • Odpowiedz
@kemot13: bufor definiuję tak samo, tylko ciut większy. Upewnij się, czy używasz poprawnego certufikatu do szyfrowania od ministerstwa. Ja walczyłam z statusem 410 bo używałam testowego klucza do bramki produkcyjnej...
  • Odpowiedz
@Cyganieszka: Dzięki. Właśnie pobrałem ze strony ministerstwa cert i pem dla srodowiska produkcyjnego. Wygenerowałem pliki i wysłałem. Czekam. Na razie status 120. Dzięki jeszcze raz.
  • Odpowiedz
@Cyganieszka: Jakiej biblioteki używasz do podpisu Xades-BES? Ja na ta chwilę posiłkuję się programem Szafir. Mam darmową bibliotekę, ale nie miałem czasu się za to zabrać.
  • Odpowiedz