Wpis z mikrobloga

Próbował już ktoś tworzyć aplikacje do wysyłania JPK zgodnie ze specyfikacją MF? Przebrnąć przez te wszystkie kompresje, kodowanie, generowanie xml, podpis elektroniczny i podłączenie się do bramki?

#programowanie #sap #erp #jpk
  • 665
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hipek1001: no właśnie, czyli jeżeli wysyłam pliki szyfrowane przy użyciu dwóch różnych kluczy publicznych to przynajmniej w jednym przypadku powinienem otrzymać nieco inny komunikat
  • Odpowiedz
Jeżeli dostałem odpowiedź:

{"Code":401,"Description":"Weryfikacja negatywna – dokument niezgodny ze schematem xsd","Details":"ERRORVALIDATE","Timestamp":"2016-08-09T10:18:05+00:00","Upo":""}_

To oznacza że plik udało się odszyfrować i rozpakować czy wcale tak nie musi być?
  • Odpowiedz
mam pytanie do osob, ktore otrzymywaly status
"410 - Przesłane pliki nie są prawidłowym archiwum ZIP",

jak udało Ci się rozwiązać ten problem?

Dodatkowo pytanie do wszystkich - ile czasu czekasz od statusu
  • Odpowiedz
@Gibonowski Mógłbyś zamieścić przykładowy plik JPK.xml. Ten z ministerstwa ma tylko nagłówek :(
Nagłówek mam tak samo jak w pliku z ministerstwa więc coś nie tak w węzłach sprzedaży ... :(
  • Odpowiedz
@Gibonowski odnosnie szyfrowania wygenerowanego klucza AES. Domyślam się, że szyfrujesz tylko PrivateKey, konwertujesz go na Base64 i umieszczasz w xml InitUpload. A co z IV z klucza AES ? Też go szyfrujesz czy tylko konwertujesz do Base64 i umieszczasz w InitUpload ?
  • Odpowiedz
@durek89: nie głupie, sam to rozkminiałem ale rozszerzenie chyba nie ma znaczenia. Ja robie wszystko w pamięci także nie mam żadnego rozszerzenia. Począwszy od utworzenia zipa poprzez zaszyfrowanie i wysyłke, nic nie zapisuje na dysku
  • Odpowiedz
Jak przesyłaliście plik do InitUploadSigned? ja próbuję przez HttpClient. Mam coś takiego:

HttpClient client = new HttpClient(handler);
client.BaseAddress = new Uri("[https://test-e-dokumenty.mf.gov.pl](https://test-e-dokumenty.mf.gov.pl)");
client.DefaultRequestHeaders.Accept.Add(new System.Net.Http.Headers.MediaTypeWithQualityHeaderValue("application/xml"));

var
  • Odpowiedz