Wpis z mikrobloga

Próbował już ktoś tworzyć aplikacje do wysyłania JPK zgodnie ze specyfikacją MF? Przebrnąć przez te wszystkie kompresje, kodowanie, generowanie xml, podpis elektroniczny i podłączenie się do bramki?

#programowanie #sap #erp #jpk
  • 665
  • Odpowiedz
@yarpi87: coś mnie zje zaraz od środka. Jak podpisuję programami KIR, proCertum, Signillum, to śmiga i przechodzi bez problemu... jak podpisujemy xadesNetem, microsoft.xadesem, IL.Xadesem albo kodem kolegi @Liferov to zawsze dostajemy "certyfikat negatywnie zweryfikowany" (szczegółowe informacje na walidatorach: NIEPRAWIDŁOWA WARTOŚĆ DIGEST LUDZIE KUR** zapłacę w wódce i miodzie. Pomóżcie! : I
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Spokey to musi być coś ze struktura pliku initupload, polecam zmapowac schemat do klasy przy użyciu xsd.exe i na tej podstawie stworzyć xml A potem go podpisać. Pewnie masz źle kolejność w xml, porównaj wizualnie ze schema od MF
  • Odpowiedz
@durek89 @Spokey U mnie kod Liferov'a działa, musisz zakomentować:
//throw new CryptographicException("SignaturePolicyIdentifier element missing in SignedSignatureProperties");
//throw new CryptographicException("SignaturePolicyId or SignaturePolicyImplied missing");
  • Odpowiedz
@Spokey - pytanie pomocnicze - czy Xadesy wygenerowane przez te programy zewnętrzne procertum, kir itd - są zgodne ze specyfikacją? Bo wiążąc to z moim przypadkiem gdzie nie pasuje niby podpis a przechodzi czy oni czasem niemają tak samo?

i jeszcze jeden trop. Gdzieś mi się o uszy obiło samo kodowanie pliku że ktoś tam UTF8 dał, bez BOMów itd. Może tym tropem idźcie. Chociaż jak podpisujesz samplowego to nie powinno
  • Odpowiedz
@Liferov Dzięki za udostępnienie kodu do podpisu. Podpis rzeczywiście wyglada dobrze ale... Wysyłając InitUpload dostaję komunikat:
{"Message":"Podpis jest w innym formacie niż XAdES-BES","Code":111,"RequestId":"gUlu1p5t1IQ="}

Porównałem ten podpis z podpisem wygenerowanym w programie Szafir (z którego podpisane pliki InitUpload) przechodzą) i jest różnica w podpisie od węzła QualifyingProperties. W podpisie udostępnionym przez Ciebie nie ma przedrostków xades: a w podpisie z Szafira są.
Czy w tym celu modyfikowałeś Microsoft.Xades? Czy to można
  • Odpowiedz
nowe info na stronie MF http://www.mf.gov.pl/kontrola-skarbowa/dzialalnosc/jednolity-plik-kontrolny/-/asset_publisher/2NoO/content/specyfikacja-interfejsow-uslug-jednolitego-pliku-kontrolnego

MF udostępnia możliwość testowania na środowisku produkcyjnym do momentu pełnego uruchomienia środowiska testowego.W przesyłanym JPK wartości elementów dla identyfikatora NIP musi składać się z samych jedynek.


Prosimy nie wysyłać dużych ilości testowych przesyłek i dużych ilości danych testowych.
  • Odpowiedz
testował już ktoś powyższe info i wysyłkę na środowisko produkcyjne? Ja nie mam obecnie dostępu do zestawu podpisu kwalifikowanego certum, więc nie mogę przetestować. Mój obecny certyfikat dostaje odpowiedź

{"Message":"Dokument z nieważnym podpisem kwalifikowanym","Code":135,"RequestId":"4wPV9ttv87U="}
(na środowisku testowym nie było takiego błędu)
  • Odpowiedz