Wpis z mikrobloga

@aksapon2 no na testowym to wogóle chyba to się zatrzymuje na statusie 120... Takie info jest na ich stronie. Mają podobno dac znać jak środowisko bedzie w pełni przetwarzało...
@aksapon2: "Środowisko testowe tymczasowo będzie służyło tylko do testowania komunikacji z chmurą publiczną i status przetwarzania dokumentu będzie kończył się na kodzie 120 "Sesja została poprawnie zakończona. Dane zostały poprawnie zapisane. Trwa weryfikacja dokumentu.". Po zakończeniu prac Ministerstwo Finansów opublikuje informację o jego dostępności w pełnym zakresie przetwarzania."
przygody z MD5 ciąg dalszy:

1. PutBlob przez Http, kładzie mi się na MD5
- gdy go wysyłam w nagłówku Content-MD5, zwraca BadRequest
- gdy go pomijam (bo jest opcjonalny), wywala błąd przy FinishUpload

(ktoś gdzieś powiedział, że to ma być MD5 bloba a nie pliku... "MD5 value of blobs bits" jak to rozumieć?)

2. PutBlob przez SDK przechodzi do końca poprawnie, łącznie z FinishUpload i Status

{
"Code": 120,
"Description": "Sesja
@xide:
1. MD5 wysyłanego pliku na Azure
2. Mi działa normlanie po Http a robię tak jak pisałem zaszyfrowanego zipa
public string GetHashFromByte(byte[] byteArray)
{
using (MD5 md5Hash = MD5.Create())
{
byte[] data = md5Hash.ComputeHash(byteArray);

return Convert.ToBase64String(data);
}
}
@yarpi87 jesteś w stanie przesłać / udostępnić podpisany przykładowy plik .xades przez twoją bibliotekę xadesNet? Może Twój projekt sln XadesNet albo przekompilowaną dllkę? Chciałbym zobaczyć jak biblioteką w wersji .net 3.5 zmieniasz ciąg hexametryczny czterdziestu znaków na integera.
@Spokey poprawiłem hashe i teraz już mi bramka testowa łyka to w 100% - co prawda przy czekaniu na UPO mam komunikat {"Code":120,"Description":"Sesja została poprawnie zakończona. Dane zostały poprawnie zapisane. Trwa weryfikacja dokumentu","Details":"","Timestamp":"2016-08-03T07:21:01.6579463+00:00","Upo":""} ale to potweirdza moją teorię że podpis jest ok. Tutaj Cie pocieszę bo sprawdzałem i ten mój podpis nie jest wogóle zgodny z tym co oni wygenerowali (np. nie mam tych przedrostków ds: oraz xades: ) ale mimo to
@Gibonowski mam nadzieje że ruszy bo na preprodukcji nie zdążyłem tego w pełni testnąć bo zacząłem kodzić 2 dni przed 29 lipca :) A z tego co widzę to op statusie 120 jest jeszcze cała masa innych potencjalnych błędów wiec zakładam że pewnie mam coś tam jeszcze nie tak (chociażby szyfrowanie zipa czy kodowanie klucza ich publicznym). Jest tak wogóle jakiś kontakt do nich? Nie wiem email czy telefon?
@yarpi87: dokładnie tak jak mówisz. Niby są telefony i maile. Pisałem parę razy kiedyś na maila to raz odpisują raz nie, raz przekazują sprawy do kogoś i każą się z kimś tam kontaktować. Raz też dzwoniłem, ale w sumie pani która odbierała nic nie ogarniała więc sobie odpuściłem. Najlepiej chyba pisać na jpk.support@billennium.pl
Witam. Wykonuję podpis XAdES enveloped za pomocą zmodyfikowanej biblioteki Microsoft.XAdES. Podpis ma taką samą strukturę jak w przykładowym pliku z MF, weryfikuje się pozytywnie w programie "Szafir" KIR i na stronie www.certum.pl, zgadza się ze schematem: http://www.w3.org/2000/09/xmldsig, a z serwera otrzymuję komunikat: "Podpis jest w innym formacie niż XAdES-BES", kod 111. Może ktoś spotkał się z tym problemem ?
Udało się dociągnąć do końca podpis biblioteką Microsoft.XAdES. Okazało się, że podpisuje w formacie XAdES EPES. Niepotrzebny był węzeł: .
@twister_ak using XadesNetLib.XAdES; (duża litera jedna...)

@durek89 u mnie śmiga - przed chwila nawet wysyłałem na testa.

void SignXmlFile(string FileName, string SignedFileName, X509Certificate2 x509)
{
var outputPath = SignedFileName;
var selectedCertificate = x509;
var inputPath = FileName;

var howToSign =
XadesHelper.Sign(inputPath).Using(selectedCertificate).
IncludingCertificateInSignature();

howToSign.SignToFile(outputPath);
//XadesHelper.Verify(outputPath).Perform();
}