Wpis z mikrobloga

Mircy z #modameska, pomocy. Chcę sobie kupić pingle przeciwsłoneczne. Te takie aviatory, bo fajne są. Albo lenonki. Problem jest taki że te bazarowe i te na stojakach pod kioskami zawierają za wąskie sztuki. Zawsze kuźwa za każdym razem za wąskie. No to pomyślałem pójdę do visionexpress rozeznanie zrobię. No i znalazłem jakieś, chyba największe w sklepie, rozmiar 63 14 140.

I dalej za wąskie, choć minimalnie.

Skąd się bierze takie jakie potrzebuję? Pewnie 65 albo 67 znając życie. Co do metod pozyskiwania okularów to mam taką wiedzę jak amerykańskie dzieci które mówią że mleko pochodzi nie od krowy tylko od 7eleven.

#okulary #moda ;___;
  • 7
@GloomySunday: W sensie jak widzę ludzi na mieście, to boki okularów albo mają na równi z tym jak im się kończy twarz, albo szerzej, a te rączki/zauszniki czy jak to się tam nazywa układają się prostopadle z przodem okularów. A jak ja zakładam, to zostaje mi po kawałku twarzy po boku, a rączki/zauszniki są rozchylone.

Tak ma być: -> |_|
Tak jest: -> _
__/
Wlasnie zdalem sobie sprawe, ze patrzylem na zly wymiar, bo szerokosc to chyba to 140 jest. Ale wciąż nie wiem skąd je wziąć i żeby nie wydać tyle co za malczana w dobrym stanie
@Vejder: Patrzyłeś dobrze, 55, 62 itp. to szerokość jednej soczewki w mm i to właśnie ten parametr najczęściej stosowany jest jako wymiar. 140 to długość zausznika. O lenonkach możesz niestety zapomnieć, ponieważ one produkowane są w małych rozmiarach (standardowo od 49 do 54). Aviatory największe 62. Jest jeszcze kilka modeli z 64 (jak RB3445).

To są bardzo duże rozmiary ogólnie i żeby je znaleźć musisz chodzić po zakładach optycznych i przymierzać.