Wpis z mikrobloga

Mówcie co chcecie, ale to jest najlepszy keczup ever! Nie jakieś Pudliszki czy Kotliny, nie Heinzy jakieś zagraniczne, nawet nie Włocławki! Międzychód - nie ma lepszego keczupu. 204g pomidorów na 100g produktu, bez żadnych konserwantów, bez ulepszaczy i bez nawalenia nie wiadomo ile octu jak ma Heinz.

Przyznam szczerze, że niedawno dopiero odkryłem tę firmę i jestem zachwycony. Keczup to bajka, ale mają wiele innych produktów typu sosy czy dania gotowe. I skład pozwala twierdzić, że nie wrzucają chemii, terminy spożycia są zwykle do 2-3 miesięcy do przodu. Nie wspomnę o tym, że firma w pełni polska, a więc wspieramy nasz biznes.

W komentarzach skład niektórych produktów.
#ketchup #polska #dobrebopolskie #miedzychod #gotujzwykopem #tagujetogowno
Krupier - Mówcie co chcecie, ale to jest najlepszy keczup ever! Nie jakieś Pudliszki ...

źródło: comment_cR5MqcxDBTkfSHfA1hChJ8eCxJnnoGrr.jpg

Pobierz
  • 25
@Krupier ocet jest substancją konserwującą więc tak całkiem bez konserwantów to on nie jest, z resztą 10% to wcale nie mało i do tego jeszcze ta skrobia kukurydziana modyfikowana bo pewnie bez niej to był by sok pomidorowy, a nie ketchup :)
@Krupier może dlatego, że sypią więcej cukru? Heinz nie ma zagęstników, a do jego produkcji użyto 207 g pomidorów na 100 g produktu więc dodatek skrobi kukurydzianej modyfikowanej jest tym bardziej zastanawiający. Myślę, że mniej octu po prostu dać by nie mogli bo by ten ketchup nie poleżał. O ile się nie mylę to Heinz daje do szklanych i plastikowych butelek ketchup o tym samym składzie, a np. Włocławek dodaje już benzoesan
@Frettka Tak, tak - Tylko Tortex ;)
Heinz jest najlepszy pod względem jakości. Nie ma żadnych sztucznych substancji konserwujących i zagęstników - tylko pomidory i ocet. Niestety jak dla mnie jest trochę zbyt octowy i to jedyna wada tego ketchupu. Co do reszty to pod względem smaku pudliszki i kotlin dają radę ale skład mają już gorszy od Heinza.