Wpis z mikrobloga

Jaka najtańsza opcja na wysyłkę paczki z Polski do #uk ?

Sam znalazłem taką z odbiorem od adresata do #barnsley za 10 + 3gbp (strefa B kosztuje 5gbp). To chyba niewiele tylko nie ogarniam tych wymiarów trochę i nie wiem czy bardzo mała paczka czy w miarę ok.

"Maksymalne wymiary to najdłuższy bok nie może przekraczać 120 cm i 2xbokA+ 2xbokB + najdłuższy bok nie może przekrać 300 cm"

Macie innych kurierów wartych polecenia?

PS to co piszę to https://glparcels.eu

#kurier
  • 8
@jegertilbake: Generalnie wybierając pośrednika bardzo, bardzo pilnuj wymiarów i wagi (możesz nawet strzelić fotki z miarką i wagą) - czasami po paru miesiącach przychodzi wezwanie do zapłaty grubej kwoty za to, że niby (albo nie niby) wymiary/waga zostały przekroczone.
@kwiatosz: pewnie GLS wezme to jest duza firma to moze nie bede januszyc a tutaj niektore rzeczy sa o tyle drozsze ze mi sie te koszty zwroca (typu jakies glupie mascie czy opatrunki ktorych potrzebuje, maszynki do golenia itp.)
@kwiatosz: gwarantuje Ci że nigdy nie wysłaliśmy dopłaty za NIBY przekroczone wymiary albo za NIBY opakowanie niestandardowe. Nawet nie wiesz jak Januszki potrafią oszukiwać żeby było taniej o kilka cebulionów. Potem hurr durr na forum że broker złodzej. No sory ale jak brokerowi kurier dowali za nadwymiar to i broker dowalić musi Januszowi :)
@kwiatosz: zawsze wysyłamy odrazu po tym jak dostaniemy dopłatę z firmy kurierskiej. To zalezy od częstotliwości faktur i czasu "wykrycia" sprawy. 1,5 m-ca myślę że to max. Pół roku to oczywiście śmierdzi. Albo broker wałek, albo ma taki bałagan w papierach ze się dokopał do tego. W obu przypadkach nie polecam korzystania z usług. Oczywiście nie będę robił propagandy, ale jak mozecie to omijajcie z daleka takie firmy (brokerów) którye nie
@tuwysylam_pl: A jakie są te dopłaty u Was przy przekroczeniu wymiarów/wagi? Bo jest kilka firm, które wysyłają 50 funtów za nawet niewielkie przekroczenie - to standardowa stawka, czy też coś na tym biorą dla siebie?
@kwiatosz: wszystko zależy od umowy z kurierem oraz od regulaminu brokera. My mamy zasadę ze kasujemy tyle ile firma nam doszacuje. Nie zarabiamy na tym. Wiem jednak, że są firmy dokładające też od siebie jakieś kary, często wysokie.