Wpis z mikrobloga

Mirki od #android kupiłem żonie Moto G 3gen (wcześniej miała 1 gen) i mam problem. Mianowicie telefon bardzo szybko się rozładowuje. Zauważyłem że WiFi brał 54% więc wyłączyłem. Najgorsze, że w żaden sposób nie sygnalizuje, że wkrótce padnie. Nie potrafi dotrzymać 2 dni. Da się coś z tym zrobić? Co powyłączać?

#motog #motorolamotog #motorola
  • 14
@L3stko: spróbuj ściągnąć jakiś program do kalibracji baterii, nie każdy dobrze działa więc trochę trzeba pokombinować z nimi. Możliwe też że będziesz potrzebował roota żeby to dobrze zrobić. A tak poza tym smartfon jak trzyma jedną dobę to jest już ok.
@L3stko: Na początku użyj trybu oszczędzania baterii i zmniejsz jasność wyświetlacza, albo ustaw na automatyczną. Jeżeli to nie pomoże, wywal zbędne fejsbuki i inny wchłaniający baterię syf. Nie wiem też, czy to działa w nowszych telefonach, i nie wiem, czy ta rada nie jest szkodliwa, ale spróbuj sformatować baterię. Czyli - używaj telefonu cały czas, a gdy nie będziesz mógł go włączyć, bo bateria będzie pusta, to podłącz go pod ładowarkę
używaj telefonu cały czas, a gdy nie będziesz mógł go włączyć, bo bateria będzie pusta, to podłącz go pod ładowarkę i ładuj przez 12 godzin. Po 3 takich ładowaniach bateria powinna być sformatowana i "trzymać" troszkę dłużej.


@Seif: NIEEEEE
Telefony z racji tego, że biorą za dużo wysysają baterie do cna bo z gówna bicza nie ukręcisz. To jest dla niej bardzo niezdrowe. Zdecydowanie niezdrowe. Lepiej cały czas podładowywać z 50%
@L3stko: skoro wifi bierze, a jest wyłączone, to poszukaj w lokalizacji powinno być coś takiego jak skanowanie przez wifi, skanowanie ciągłe, nie pamiętam dokładnie. W Motorolach jest taki problem, że jak nie wyłączysz to drenuje baterię.
@Seif: @L3stko: nie rób tak. Bateria będzie trzymać lepiej po kilku cyklach od nowości, ale normalnego ładowania! 15% i podłączasz, 50% i chcesz ładować - ładujesz :) Nigdy nie schodzisz do 0%, bo zmniejszasz żywotność.
@L3stko: telefon nie wchodzi w DeepSleep, coś go wybudza. Pobierz program GSAM battery monitor, albo jakiś inny, który pokaże dokładnie procesy, jakie wzbudzają telefon. Powinieneś mieć bardziej takie schodki niż skośny wykres.