Wpis z mikrobloga

#wlosy #fryzjer #zakola #lysienie #dermatologia #trycholog

Mam taki problem, nie mam zakoli ale mam taki inny problem. Otóż na samej grzywce mam mało włosów i są one rzadkie, a od połowy głowy do tyłu jest ich mega dużo i są mega grube, przez co nie mogę tej grzywki ułożyć, bo się #!$%@? cały czas na wszystkie strony. Czy to może być łysienie adrogenne, czy może jakieś hromony czy cos? Dodam, że mam niedoczynność tarczycy, ale tsh mam w normie aktualnie.
  • 7
  • Odpowiedz
Trzeba zacząć dobrze dbać o włosy - sprawdzić w jakim stanie są mieszki włosowe, oczyszczać je i stosować preparaty na wypadanie włosów zgodnie z rodzajem występującego u Ciebie przerzedzenia czy łysienia. W tym przypadku warto zbadać jeszcze z krwi poziom DHEA, DHT i witaminę D3.
  • Odpowiedz
z reguły tak, ale nie musi, często obejmuje wybiórcze obszary i raczej dotyczy korony głowy niż karku np. poza tym tyowe dla łysienia androgenowego są jednak zakola i szczyt głowy, aczkolwiek może błędny opis opa xd na pewno również zaburzona gospodarka hormonalna nie pomaga w łysieniu androgenowym i żeby walczyć z tym problemem, trzeba być na czysto z tarczycą;
  • Odpowiedz