Wpis z mikrobloga

Istnieje jakaś mirkowa/wykopowa inicjatywa wymieniania się książkami, ewentualnie czytania i przekazywania kolejnej osobie, albo coś w tym stylu? W najgorszym wypadku przynajmniej klub dyskusyjny, cokolwiek...

Widzę, że jest tag #wymianaksiazek, ale praktycznie martwy.

Wołam #krakow, bo po pierwsze - lokalnie łatwiej wystartować i akurat tu jestem. A po drugie - nawet nie wiem, czy to by w ogóle wypaliło z ogólnopolskim zasięgiem. Jak czegoś takiego nie ma, to czy potencjalnie byłby ktoś zainteresowany?

#pytanie #ksiazki #czytajzwykopem
  • 6
@SamGamgee: Najpewniejszy sposób to z ręki do ręki, stąd pomysł, żeby robić takie rzeczy lokalnie. Przy okazji jak ktoś coś odwali, to wiadomo komu potem ryja obić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakoś wysyłkowo też oczywiście się da, trzeba tylko mieć trochę szczęścia i znaleźć kogoś chętnego i uczciwego. Rozkręcenie takich akcji lokalnie na pewno ułatwiłoby odnajdywanie ludzi do wymiany wysyłkowej, bo jakiś tag by się ożywił.

Mam
@gottov: Pewnie byłoby na początku trochę kłopotów z wybraniem pozycji, które iluś osobom będą pasować, a jak już się taka książka znajdzie, to trochę starch myśleć jaki procent zainteresowanych faktycznie przeczyta i będzie dyskutować :D Ale, ale... Na pewno będę próbował cokolwiek w tym temacie ruszyć, może jeszcze na wakacjach coś uda się zorganizować, choćby nieduże spotkanie.