Wpis z mikrobloga

@Islanderx: powiem szczerze że oglądałem streamy z Euromajdanu lata temu i tam wykrzykiwanie sława ukrainie nie było chyba brane jako nacjonalistyczny okrzyk tylko jako coś co miało pokrzepić serca ukraińców i przypomnieć im o co walczą. Nie wiem teraz co o tym myśleć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Islanderx zaplusuje za podanie źródła ale zawołanie sława Ukrainie istniało już przed I wojną światową w galicyjskich organizacjach ukraińskich pisze o tym np. G. Motyka a to jeden z najbardziej znanych polskich badaczy stosunków między Polską a Ukrainą w XX wieku
@Madotsuki: Wiesz Ukraina jak wiesz jest bardzo młodym krajem, nie mieli tak bogatej i długiej historii jak my. Niepodległa Ukraina jest dopiero od roku 1991. Wzięli sobie idioci na bohatera morderce bo widzieli w nim rewolucjonistę, nie mieli kogo innego. Choć chyba lepiej nie mieć nikogo niż kogoś takiego. Chcieli upodobnić się do dumnych i silnych niemiec, Niemcy mieli swoje przywitanie, Ukraińcy wymyślili swoje.

@bijotai: A to nawet nie wiedziałem.
@Islanderx: bardzo możliwe zresztą zawołania tego typu są charakterystyczne dla przełomu XIX i XX wieku i postępującego ruchu narodowego. Spójrz na zawołanie chwała Wielkiej Polsce też podobne korzenie. Zachowując oczywiście umiar my też mamy cześć i chwała Bohaterom przypuszczam, że Czesi i Słowacy też
@szurszur: Jestem pewien, że to zdanie jest wyrażone w oparciu o rzetelne dane, a zatem je przedstaw. A jeżeli nie, jeżeli jest to tylko obiegowy pogląd, któremu z jakiegoś powodu hołdujesz, to odpowiedzi: kim ty tak naprawdę jesteś? Bo ani na Polaka nie pasujesz, skoro tak ochoczo utrwalasz jak najgorsze skojarzenia, ani na Ukraińca nie wychodzisz, skoro na poniżające zdanie jesteś w stanie odpowiedzieć tylko równie poniżającym zdaniem – woli dobrego
microbid - @szurszur: Jestem pewien, że to zdanie jest wyrażone w oparciu o rzetelne ...

źródło: comment_3pPMCWCgAKp1yu6TAfZHfPSREWGBZfFC.jpg

Pobierz