Wpis z mikrobloga

#pytanie #zarobas #ekonomia #biznes #inwestycje
Mirki, załóżmy, że ktoś wygrywa w totolotka (nie ja) i chciałby ulokować gdzieś pieniądze, inwestować i ogólnie nauczyć się tego wszystkiego od zera. Ekonomia, inwestowanie, chodzi o podstawy bo oczywiście opanowanie tego trwa latami. Od czego zacząć? Możecie polecić jakieś materiały, książki, itd.?
  • 10
@dcoder: Ja sam podobnie zaczynalalem. Nie mialem wiedzy o ekonomii, a zapragnalem grac na gieldzie. Zaczalem czytac portale poswiecone inwestowaniu, czytac ksiazki poswiecone gpw i wszystko, co mialoby z tym jakis zwiazek. I to jest, jak z kula sniegu - tyle ze zamiast sniegu, jest twoja wiedza. Na poczatku nie wiesz, jak zaczac, w ktora strone toczyc kule... ale z czasem zaczynasz spostrzegac, ze twoja kula jest wieksza i wieksza. To
@Twojbratmirko: o to mi chodziło, znalazłem "Podstawy Ekonomii" B. Czarnego, ale pomyślałem, że zapytam od czego zacząć. Sam się tak uczyłem programowania, od podstaw, a potem tak jak piszesz, kula śniegu :) Teraz chcę zacząć z ekonomią i szukam jakichś dobrych materiałów na początek. Dzięki za pomoc.