Wpis z mikrobloga

Jaka jest krytyczna liczba plusów lub minusów, po przekroczeniu której ocena danego komentarza już niemal na pewno nie poleci drastycznie w przeciwną stronę?

Z moich obserwacji wynika, że jak jakiś komentarz dostanie od ok. 7 do kilkunastu plusów w znalezisku i nie jest neutralny, tylko coś wnosi do tematu, albo jest śmieszny, uszczypliwy itd., to właściwie pewne że po wejściu znaleziska na główną, komentarz zostanie zasypany plusami.

Macie jakieś podobne przemyślenia, albo wręcz przeciwne przykłady?
Jeśli to, co zauważyłem, jest choć trochę słuszne, to trochę przeraża mnie jak łatwo można manipulować wykopkami.

#rozkminy #wykop
  • 5
@Xivid_Drugi: No i o to mi chodzi - można mieć rację, dostać minusa czy dwa, znajdzie się parę osób, które dadzą plusa, to się jakoś wyrówna, będzie balansować, może pójdzie w górę. Ale jestem przekonany, że istnieje jakaś granica (pewnie nie sztywna, bardziej zakres) po której bez względu na to jak bardzo ktoś ma rację, jest minusowany. Analogicznie, zauważam też, że nawet głupi komentarz (ale przynajmniej gimbohumor, neutralnych to nie dotyczy)
@elektroencwelograf: to samo myslalem. zauwazylem ze ludzie ktorzy pisza ciekawie/madrze raz maja mnostwo plusow a raz mega duzo minusow. tez rozwazalem to w kategoriach ze wypokki sugeruja sie ocena przed kliknieciem i z tego to wlasnie wynika. zauwazylem ze warto pisac jakies lekkie zarciki zwiazane z tematem znaleziska - kopalnia plusow ;)