Wpis z mikrobloga

@Threepwood: @Baron_Al_von_PuciPusia:

LOL. Zawsze mnie bawią takie omnibusy jak Wy :) I jeszcze te napuszenie oraz mniemanie o lepszym poinformowaniu :)

Nie wiem o czym ma świadczyć pierwszy wykres, więc raczej go pominę. No chyba, że oczekujecie, że ponad czterokrotnie mniejsze państwo będzie miało podobny poziom PKB, co Polska. :)

Dlatego nie wielkość PKB się liczy, a tempo wzrostu. A to co pokazałeś w drugim wykresie to tylko wywołuje u
Warto też coś napisać o faktach, a nie tylko o prognozach. A fakty są takie, że polska gospodarka w I kwartale 2013 r. wzrosła o 0,1% względem poprzedniego kwartału, a gospodarka Węgier wzrosła o 0,7%.


@JestemAndrzej: Łał jeden kwartał. Niesamowite.

To teraz popatrz na dłuższy okres:

http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_the_European_Union#Economic_growth

Węgry stronk.

Polska w ciągu ostatnich prawie 10 lat miała drugi co do wielkości wzrost gospodarczy. Węgry są na szarym końcu.

Na odwrót. Im
@Baron_Al_von_PuciPusia:

Łał jeden kwartał. Niesamowite.


No przecież piszemy o obecnej sytuacji i obecnych rządach. Węgrom nie rośnie przez jeden kwartał, ale już od połowy poprzedniego roku. Natomiast Polsce spada od roku tempo wzrostu. Jeśli dla Ciebie takie tendencje nic nie znaczą, to nie mamy o czym gadać.

To teraz popatrz na dłuższy okres czasu:


Po co? Jaki w tym cel? To teraz Orban odpowiada za niszczycielskie rządy socjalistów?

Przecież nikt nie
Jeśli dla Ciebie takie tendencje nic nie znaczą, to nie mamy o czym gadać.


@JestemAndrzej: Jeżeli bierzesz pod uwagę okres tak krótki to faktycznie możemy skończyć rozmowę.

Po co? Jaki w tym cel? To teraz Orban odpowiada za niszczycielskie rządy socjalistów?


@JestemAndrzej: Żeby mieć wgląd w całość danych - widać po nich, że wzrosty i spadki PKB, zwłaszcza na małych rynkach, są częste.

Sprawa jest prosta - jak za 2
Jeżeli bierzesz pod uwagę okres tak krótki to faktycznie możemy skończyć rozmowę.


@Baron_Al_von_PuciPusia: Piszemy o rządach Orbana. One trwają dopiero 3 lata. Jak mam opisywać rządy Orbana posługując się dłuższym okresem? :) U nich jest tendencja wzrostowa, u nas spadkowa. Tyle. Nie musisz już więcej się gimnastykować z faktami.

Żeby mieć wgląd w całość danych - widać po nich, że wzrosty i spadki PKB, zwłaszcza na małych rynkach, są częste.


Tak