Wpis z mikrobloga

4 rano, co tu robić i czytam sobie o Detroit w #usa i mam parę ciekawostek dla nocnej, wiedzieliście że jest do upadłe miasto, które kiedyś było głównym ośrodkiem produkcji samochodów Forda, General Motors i Chryslera? Populacja z 1 800 000 w ciągu 60 lat spadła do 700 000? Tylko 60 lat!!! 83% białych w 1950 roku, a w 2010 roku zaledwie 10%! czujecie to co tam musiało się dziać skoro, jaka patologia wydarzyła się w tak krótkim okresie? 99% zmiany populacji. W 2012 roku cena domów wynosiła 7500$ (!!!), rok później wystawili 47 domów za 500$ (już nie wrzucam wykrzykników -> zob. spoiler).

Ultra grube ciekawostki jak dla mnie, do czego prowadzi zła polityka, już wiem dlaczego za psie pieniądze w monopoly było do kupienia Detroit.

a na koniec, jak miasto przeżywało kryzys i zaczęła się robić bariera między białymi, a czarnymi to "umowną linią" była ulica o nazwie 8 mila.

nie taguje chociaż zatagowałem, nocna, bo nocna, ale już prawilniaki wstają i mówią że kto bez kaca to klika i tak, coś tam wam w japy, nietrzeźwy nie klikam, nie prowadzę i nie smsuję.

Pozdrawiam

  • 2