Wpis z mikrobloga

Takie moje #!$%@? #truestory #coolstory z #webdev

W #!$%@? lat temu jak byłem w podstawówce to mój starszy brat był w technikum. Uczył się robić jakieś proste gówno strony. Jako że byłem trochę ciekawy co i jak to trochę mi pokazał. I zamiast grać w project igi czy inne colin mcrae rally 2 jakoś pomału coś tam się uczyłem.

Później jak byłem w 5 klasie to w szkole #!$%@? jakiś konkurs informatyczny dla 5 i 6 klas. To się zgłosiłem z kolegą jako że do konkursu miały przystąpić po dwie osoby z każdej klasy. Było to chyba przed przystąpieniem polski do UE. To na konkursie mieliśmy zrobić jakaś prezentacje na temat Jewropejskiego Sojuzu. Mieliśmy wykorzystać obrazki i teksty z internetu i jakoś to fajnie zrobić w dowolnym formacie / programie.

Zaczynamy. Wszyscy odpalają jakieś Wordy, PowerPointy czy inne Painty. A ja #!$%@? notatnik. Kolega się pyta Sernik co ty #!$%@?? Mówię: Johny, zaufaj mi. Konkurenci patrzą się na mnie z uśmiechem jak na jakieś upośledzone dziecko. Normalnie bym się #!$%@?ł ale myślę sobie zobaczymy wy #!$%@? jedne. No i zacząłem sobie pisać. Nauczycielka jak podeszła i zobaczyła że #!$%@? tak skomplikowany język programowania jak HTML z głowy to #!$%@?ła, jak później zobaczyła że wiem nawet że #0000ff to niebieski a #ffff00 to żółty to się jej chyba mokro zrobiło.

#!$%@?łem tam jakąś prostą gówno stronę. Z obracającą się flagą UE, z kilkoma zakładkami. Oczywiście nie brakowało takich bajerów jak itd.

Oczywiście konkurencja ocipiała i ja się na nich patrzyłem teraz jak na jakieś upośledzone dzieci.

BEZAPELACYJNE #!$%@? WYGRALIŚMY TEN KONKURS #wygrw
  • 27
@lubiesernik w trzeciej gimnazjum mieliśmy na zaliczenie semestru oddać stronę internetową. Wszyscy robili jakieś gówno strony a ja zrobiłem właśnie z marquee, wczytywanie na ramkach. Wszystko wgrane na własnego ftpka. Oczywiście oddałem to po tygodniu xD. Całość miała customowy CSS. Jak inni #!$%@? w FrontPage ja oznaczałem klasy paragrafów w notatniku xD. Ale byli na tyle duzi że jak zobaczyli jak odpalam notatnik to nie patrzyli na debila tylko na pro.

Dostałem
@lubiesernik: pamietam ze tez lubilem notatnik w tym okresie. Potem odkrylem, ze polskie znaki niet :P ale zamiast ustawic header na cp1250 to juz znalazlem nowe narzedzie o nazwie Pajączek NX 5 ktore było trochę mądrzejsze.
No i byl skok cywilizacyjny.
@lubiesernik ja za to interesowałem się grafiką bardziej niż programowaniem i mieliśmy jakiś projekt w 3gimbie na stronę szkoły, zrobiłem cała stronę, brat pociąl i zakodowal. Prezentacja przed rodzicami a że było 5 osób w grupie to klamalem że jeden się zajmował kolorystyka, inny jakimiś gównami. Szkoda że do dziś nie potrafię narysować psa..
@lubiesernik: w podstawówce to ja reinstalowałem komputery z Windowsem 98, bo nauczycielka nie umiała. Męczyłem się godzinę, bo nie chciało się zabootować z płytki, aż się okazało, ze płyta po prostu walnięta, a obraz instalatora jest na dysku gotowy do odpalenia. Zainstalowałem i gotowe.

Ale i tak miałem 3 na koniec, bo… NIE UZUPEŁNIAŁEM LEKCJI W ZESZYCIE.
Nie muszę chyba dodawać, że nauczycielka dyktowała nam książkę?
Ja w liceum zrobiłem stronę internetową to facetka zarzuciła mi że to nie ja zrobiłem i kłamię i w życiu mi nie uwierzy, chociaż z informatyki (tej szkolnej) byłem ogólnie dobry ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@lubiesernik: ja wygrałem w gimbazie w bodajże 2006 czy '07r #!$%@? słownik pol-ang w szkolnym konkursie wiedzy o Unii bo kumple #!$%@? odpowiedzi (znali hasło typa/typiary od informatyki) i mi dali ;D

później jakieś dziewczyny z klasy które też brały udział becały że powiedzą pani a ja miałem to w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)