Wpis z mikrobloga

#medycyna #porozumienierezydentow #2ndeormedycyna

Gdy czytam zawistne komentarze, w stylu: "Pokaż mi biednego lekarza", "Odpowiedzialność taka sama, jak kierowcy autobusu", "Zmieńcie pracę", "Oddajcie za studia i spadajcie", "Pretensjonalni gówniarze", "Chcielibyście 20 tysięcy za nic nierobienie" i inne eksperckie wypowiedzi osób, które nie mają zielonego pojęcia o tym, jak wyglądają realia pracy lekarzy rezydentów przypomina mi się ta scena z "Dnia świra".

Jeśli ktoś chciałby wiedzieć o co chodzi, to polecam poczytać: http://www.rezydenci.org.pl/

Ja już kończę moją weekendową działalność internetową i wracam do nauki interny. Pozdrawiam ludzi, którzy szanują pracę innych.
2ndEarlOfRochester - #medycyna #porozumienierezydentow #2ndeormedycyna

Gdy czytam ...
  • 10
@typowytypek: kiedy masz na myśli studia informatyczne, to faktycznie, bez nich też da się być dobrym informatykiem, ale nie wiem czy chciałbyś być leczony przez człowieka, który nie skończył studiów medycznych. Dopóki służba zdrowia jest zorganizowana tak, a nie inaczej, to oprócz brania dodatkowych godzin w różnych miejscach pracy, młody lekarz nie ma możliwości żyć na godnym poziomie, więc takie manifestacje są jedyną drogą wywalczenia czegokolwiek.
@2ndEarlOfRochester Idiotom nie przetłumaczysz. My możemy zawsze wyjechać do Niemiec, UK, Irlandii, czy po staraniach do USA i robić karierę za wyuczenie w Polsce bezpłatnie i to oni zostaną z jeszcze #!$%@?ą służbą.
Nie dziwo, że w PL najmniej lekarzy per capita.