Wpis z mikrobloga

#samochody #mechanikasamochodowa
Daliśmy Hondę do wymiany amortyzatorów i za kołami z przodu takie elementy zostały nie przykręcone. Wcześniej były przykręcone widać świeży olej na gwincie. Latają za kołem i tłuką się na każdym wyboju.

Mam więc parę pytań do mądrych Mirkow:
- co to jest?
-czemu nie przykręcone? Dal inne amorki i nie ma gdzie przykręcić?
- da się tak jeździć jakbym jakąś opaską je przymocowal do stałego elementu aby tylko się nie walały tam?
- jak ocenić taka pracę mechanika?

Thank you from the mountain
a.....e - #samochody #mechanikasamochodowa
Daliśmy Hondę do wymiany amortyzatorów i z...

źródło: comment_qPuMClR79rK07YOFSim4W95DZNRSxYAM.jpg

Pobierz
  • 19
ne amorki i nie ma gdzie przykręcić?

- da się tak jeździć jakbym jakąś


@azzie: łączniki stabilizatora. Muszą być przykręcone mechanik odwalił fuszerkę.
Bez problemu sam przykręcisz w garażu
@azzie: łącznik stabilizatora. Odpowiada za to jak samochód się prowadzi. Nie może latać luzem. Nie wiem czemu nie przykręcone, ale tak nie powinno być. Pracę mechanika oceniam na 0/10.
@azzie: dla ścisłości, to rozpadł się łącznik stabilizatora. Ta narkętka na górze amortyzatora zapewne ma z drugiej strony trzpień, który został wyrwany. Ten "świeży olej" to pewnie smar, który jest czysty bo uszczelnienie (do tej pory) nie zostało uszkodzone. Takiego elementu już się nie naprawia a wymienia. Często się zdarza, że wiekowy łącznik nie przeżywa demontażu - tak zapewne stało się w twoim przypadku.
@azzie przeciez masz urwany lacznik stabilizatora. Do wymiany. Mechanik debil zapewne przykrecal na chama z pelna #!$%@? pneumatem, na drodze pod obciazeniem od naprezen peklo. Przykreca sie to do tej brazowej zardzewialej nakretki ktora widac obok lacznika ale u ciebie nic sie nie przykreci juz bo go urwalo.
@blebnik wina starego łącznika czy mechanika? Bo to kwestia kto płaci ;)


@azzie: ciężko to stwierdzić jednoznacznie na podstawie zdjęć.

Łączniki dość często dokonują swojego żywota podczas demontażu, to jest argument za opcją "płacisz ty". Z drugiej strony, zanim taki łącznik się rozpadnie to dostaje luzów, które imho mechanik powinien zauważyć podczas pracy w okolicy. Padły też obie strony na raz, a przeważnie jedna strona jest bardziej zużyta, więc ich robota
@azzie zrobisz to sam w mniej niż pół h. Ja też to niedawno robiłem a mam 2 lewe rece. Masz filmiki na necie jak to zrobić polecam kanał ChrisFix i Miłośnicy czterech kółek. Tam będą filmiki jak to wymienić.