Wpis z mikrobloga


Dywany, dywaniki, dywaniczki... sporo się ostatnio nauczyłem, czym jest Parallax Occlusion Mapping (taka oszukana tesselecja, bez dodatkowej geometrii, dobre do dywanów) i jak się robi teselacje - w sumie to wykorzystałem do zrobienia "puszystego" dywanika ;P

Przy okazji widać problemy z lustrem i wciąż myślę jak zapełnić łazienkę. Do pokoju dziecka do kąta wrzucę chyba takiego pół metrowego misia (tego z tutka ;P)
W sumie to zastanawiam się nad pobraniem paru(?) modeli z BlendSwapa na odpowiedniej licencji, bo w sumie, zapełnić całe mieszkanie życiem (w międzyczasie poznawać UE4)... no nie ma łatwo ;P


#blender #grafika3d #ue4 #unrealengine Jak komuś się mój spam nie podoba, to #sirgornmodeluje można na czarno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
sirgorn - ! przygarnę linki do ładnych lamp/dupereli który wypełnią wnętrza, coś czeg...
  • 21
  • Odpowiedz
@Nasu: w sumie to i to, bo póki co większość gazetek ikea przejrzałem - dzięki za linka, przejrzę ;)

@eshape55: niebieski z tej strony, dzięki ;)

@Gorion103: korzystałem z tego - w sumie tylko dywan w pokoju dziecka jest z wykorzystaniem tego.
  • Odpowiedz
@sirgorn: a potrzebny jest skrajnie mocny pecet do odpalenia go potem czy na dobrym lapku (~mak pro 2013 15") pójdzie?

Przepraszam za nieprecyzyjne pytanie ale liczę na coś w stylu zapomnij/powinno pójść ;)
  • Odpowiedz
@Sacramoni: jutro mam zamiar testować czy na moim Dell XPS L702x pójdzie (stara i7 z gt555m), lapek dobry, ale stary ;)
Na i7 4770k i gtx 970 trzyma stałe 60 klatek (w projekcie 90-120)
  • Odpowiedz
@sirgorn: No właśnie robię magisterkę w unity i to jest jakiś urwa nieśmieszny żart jak to wygląda. Nie wiem, może wersja studencka upierdziela połowę opcji ale to wygląda jak far cry pierwszy

Z ciekawości wyszukiwałem "jak zrobić realistyczne obiekty" i znalazło tylko jak robić żeby obiekty się odwracały do gracza i takie pierdoły :D

Za to super łatwo się podpiąć do interfejsu dlatego w unity to dałem, tak samo używać
  • Odpowiedz
@Sacramoni: poświęciłem dzisiaj dzień, żeby ogarnąć ustawienia jakości, żeby poszło na lapku - i w sumie nie ma dużej różnicy między low, a epic. Chociaż na "low" dałoby się "grać" - 15-30fps miejscami 30-40fps (ale są też dropy do 10), ale wtedy vizka nie wygląda, a przy epic mógłbym powiedzieć stabilne 8-10 fps ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale sądzę, gdybym miał w lapku coś z serii
  • Odpowiedz
@sirgorn: dzięki wielkie za info, spodziewałem się, że trzeba by mieć kombajn wielkości pokoju do fajnej wizki a tu wystarczy współczesny laptok ;) Dzięki i powodzenia w dalszym rozwoju ;)
  • Odpowiedz
@sirgorn: wszystko fajnie tylko problem pojawia się jak zlecenie na interaktywną wizkę wymaga żeby to poszło na ziemniaku... ostatnio robiłem projekt całego domu z ogrodem na andka, ios, webgl, standalone i ma działać wszędzie i na najsłabszych specyfikacjach. To się nieźle napociłem w Unity żeby to ruszyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@shruikan: to akurat fakt, póki co nie bawię się w optymalizację, nie mam tekstur w różnych wariantach itp. Po prostu czym ładniej tym lepiej - póki co ta mgr. to taki sposób na naukę UE4 (i sposób na znalezienie roboty jak już ją zrobię;P), bo wcześniej robiłem tylko statyczne wizki w blenderze, a jak jest presja to szybciej się uczy ;)

I zdaje mi się, że akurat na polu "optymalizacji"
  • Odpowiedz
@sirgorn: Ja w większości robiłem bake wszystkiego w blender + vray dzięki czemu mogłem wywalić obliczenia światła, muszę dopracować jeszcze odbicia. Największy problem mam z drawcallsami a miesiąc spędziłem nad optymalizacją... Unreal fajny tylko nie chce mi się przeskakiwać na C++ bo jeszcze nie ogarniam w pełni C#
  • Odpowiedz