Wpis z mikrobloga

Miraski, mam dziwny problem z komputerem.
Kiedy odpalam gry na najwyższych ustawieniach (z tym pierdółkami typu tesselacja, dx11), to czasami wyłącza mi się monitor ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mogę sterować postacią, dźwięk też jest, ale żeby monitor załapał konieczny jest restart systemu. Wystarczy zmniejszyć ustawienia na niższe i wszystko znowu śmiga aż miło. Takie akcje dzieją się np. w Dead Island, czy wydanym stosunkowo niedawno Van Helsingu w wersji Final Cut (a na ten przykład nasz poczciwy wiesiek czy gta v dają radę). O co to może chodzić ? dodam tylko, że przegrzebałem kilka polskich i zagranicznych forów i wyczytałem rzeczy od wadliwej karty, przez brak ramu aż do za słabego zasilacza, który nie daje odpowiedniej mocy do grafiki i ta się wyłącza.

grafika:
Inno3D GeForce GTX 970 HerculeZ X2
specyfikacja karty

zasilacz:
Cooler Master rs-620-asaa-a1 620W

8GB ramu ddr3

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IchBinKrzychu nie mam jak sprawdzić temperatury, bo po przejściu z menu do gry właściwej monitor od razu gaśnie i nie ma jakiejkolwiek nad tym kontroli

@onlajf LG 24MN4

@Adam89PL wyłącza się tak, że tylko miga lampka stand-by, ale z raz czy dwa ekran zrobił się biały.
  • Odpowiedz
Zapisują się na pewno ale nie pamiętam czy to automatycznie jest włączone czy trzeba gdzieś zaznaczyć w tym programie, no i możesz patrzeć też na temp CPU I GPU to będziesz widział przy jakich temp się problem pojawia.
  • Odpowiedz
@Adam89PL: jak by to było problem z zasilaczem czy kartą, to cały komp by ci się wyłączył, ale znowu piszesz że monitor przechodzi w stand-by tylko przy niektórych pozycjach, trudna diagnoza :/
  • Odpowiedz
@onlajf @Adam89PL wszystko jest podpięte jak trzeba, takim znowu laikiem nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz z kolei katuję van helsinga i za Chiny nie chce się wyłączyć ( ͡° ʖ̯ ͡°) temperatury sprawdzilem na procu na kazdym rdzeniu 70-90 stopni, na grafice 70-80

Edit - nie wiem czy to ma znaczenie, ale monitor z grafiką podpięte są przez HDMI
  • Odpowiedz
wołam @Adam89PL @onlajf
wołam też @naprawalaptopow bo mają spore doświadczenie

pojawiły się nowe poszlaki - kiedy oglądam filmik na yt, film z komputera czy nawet cutscenki w grach (różnych), po około minucie braku aktywności z mojej strony wiatrak cpu przyśpiesza, a wcześniej wspomniane zaczynają klatkować. Kiedy ruszę myszką albo wcisnę dowolny klawisz na klawiaturze sytuacja się uspokaja, wiatrak zwalnia. Ciekawostka - nic się nie dzieje kiedy uruchamiam menadżer zadań (odkryłem to kiedy chciałem sprawdzić czy coś przypadkiem nie nadwyręża procesora/pamięci). Według biosu temperatura procka w stanie spoczynku to 42*C, więc to raczej nie jego wina.
Ostatnio podczas ścinki opisanej w głównym poście ekran mignął, zmienił kolor na beżowy, usłyszałem dźwięk błędu windowsa i ekran wyłączył się pokazując informację, że brak połączenia ze źródłem.
Powstaje pytanie - wadliwa grafika, płyta główna szwankuje czy może to wina jakiegoś
  • Odpowiedz
@naprawalaptopow a co z tym przyśpieszaniem obrotów i ich zanikiem po włączeniu menadżera zadań (win7 home premium x64, cpu: intel i5-4670 3.4GHz chłodzenie boxowe) ? nie sądzę, żeby to była wina kabla, (który swoją drogą jest podpięty do grafiki, więc to jej złącze może być nie tak).
podpinam zestawienie wg Speedfan
(obroty cpu po zostawieniu sięgały nawet 1500)
willerod - @naprawalaptopow a co z tym przyśpieszaniem obrotów i ich zanikiem po włąc...

źródło: comment_IEkWXHam2tk7D9CXFhfwhGseRcoma6jb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz