Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagów #informatyka #automatyka #plc mam prośbę i pytanie.

Jak utworzyć konto admina z hasłem na serwerze OPC? Nigdy tego nie robiłem a jutro będę musiał. Serwer jest prawdopodobnie na windowsie 7, rozmiarów kieszonkowych. Będzie wymieniał dane między różnymi PLC a serwerem systemu SCADA. Czy jest to zwykłe konto admina czy muszę zrobic coś więcej. Poratujcie jakimś dobrym wyjaśnieniem o co kaman w tych serwerach OPC.

#pytanie
  • 10
@zerthimon: W telegraficznym skrócie, chodzi o to, żeby mieć oprogramowanie (serwer OPC), który potrafi komunikować się z dowolnym sterownikiem PLC (klientem OPC) i zbierać dane w standardowym formacie, niezależnym od sposobu reprezentacji w sterowniku. Serwer oznacza aplikację działającą na PC, która zarządza tą komunikacją, klientami są urządzenia, z którymi się komunikuje.
Zwróć uwagę, że funkcjonuje pojęcie drivera, czyli programowego interface między serwerem OPC a sterownikiem. Bierze się to z faktu, że
@Frebiee: Teraz już wiem więcej. Czyli jak na obiekcie znajdują się sterowniki PLC firmy siemens, to na tym serwerze jest zainstalowany serwer OPC Siemensa I teraz gdzie ja mam utworzyć tego admina a tym serwerze- w "programie" OPC czy w samym Windowsie, gdzie zainstalowany jest owy OPC serwer?
@zerthimon: sprawdź dokładnie jak nazywa się Twój serwer OPC, bo jak na razie Twoje pytanie brzmi "mam system operacyjny i muszę założyć admina, napiszcie jak mam to zrobić". Serwer OPC to tylko nazwa typu oprogramowania.