Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma pomysł, jakim zmiennikiem zastąpić blachę H17 lustro?

Chodzi o całe arkusze blachy z których produkcja robi ucinarki. Blacha nie musi być spawalna, ponieważ jest zgrzewana docelowo. Szef produkcji mimo obniżenia ceny H17, postanowił, że mam szukać zamiennika.

H16 odpada, bo jest praktycznie na tym samym poziomie cenowym, blacha 1.4003, 1.4012, 1.4021 odpada, bo musiałabym to ściągać z Włoch w tonach... Już nawet szukałam aluminium szlifowanego, ale nie jest zbyt popularne w PL... Jakieś sugestie?

#cnc #pracbaza #zakupowiec #pracaspawaczamnieprzeistacza #obrobkametali #metalurgia
  • 10
  • Odpowiedz
Szef produkcji mimo obniżenia ceny H17, postanowił, że mam szukać zamiennika.


@Dahlia122: Powiedz mu, ze jest cebulakiem i jak będzie chciał przyoszczędzić parę groszy to wszystko jebnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dahlia122:
3H13 plus elektropolerowanie ?

Edit. Zamiast szlifowanego alu może też jakaś obróbka, szkiełkowanie. Efekt do lustra daleki ale estetycznie wygląda nieźle.
  • Odpowiedz
@koorekk: Wszystko zależy od dostępności. Jeśli jest to rodzaj ściągany tylko na zamówienie, to cena będzie w kosmos, ale zapytam swojego ziomka, jak z dostępnością tego materiału.
  • Odpowiedz
@koorekk: Dam szansę temu 3H13 ze szkiełkowaniem (chociaż nie orientuję się jak to cenowo wygląda). Jak już to się okaże za drogie to chyba powiem szefowi, żeby sam sobie szukał :) Jestem jedyną osobą w firmie, która (powiedzmy - a skoro liczą na mnie, to tylko pokazuje, w jak głębokiej dupie są) się zna na nierdzewce i jak zobaczyli, że mają kogoś w firmie od tego, to nagle 5 tysięcy tematów
  • Odpowiedz
@Dahlia122:
Taaaa znam ten ból.. Z tym, że ja w firmie jestem świeży i na początku niepotrzebnie wyrywałem się z rozwiązaniami dla produkcji i technologii - co w firmie jest totalnie nie moim zmartwieniem.

Jak bardzo lustro potrzebujesz tego materiału tak btw ? Lepsze efekty na pewno da elektropolerowanie, ale cyferek to ja Ci nie podam i są zależne mocno od gabarytu.
  • Odpowiedz
@koorekk: Też jestem dość świeża i niepotrzebnie się wybiłam :)

Z tym lustrem... tak na dobrą sprawę, mogłoby się bez tego obyć - to jest wymysł marketingu/ kontroli jakości. Co do elektropolerowania, nigdy nie widziałam na "żywo" jaki to ma efekt.

Dowiem się czy to będzie bardziej opłacalne u dostawcy.
  • Odpowiedz