Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas na podjęcie bardzo ważnej decyzji. Dokąd na studia?
Kierunek mam wybrany, informatyka, studia inżynierskie tylko gdzie? Myślałem nad Rzeszowem, Krakowem i Wrocławiem.

Co możecie powiedzieć o uczelniach w tych miastach oraz o samym kierunku jeśli ktokolwiek studiuje na tych uczelniach.

#informatyka
#rzeszow #krakow #wroclaw #agh #studia #studbaza Jakie są jeszcze tagi uczelni?

@imlmpe, oglądałem Twój film. Już postanowiłem, że chce iść na studia. Gdzie Ty studiowałeś i czy byli tam ogarnięci ludzie i normalni profesorowie?
  • 53
  • Odpowiedz
@Caishen: Nie polecam Politechniki Rzeszowskiej. Jeśli chodzi o informatykę, to znam kilka osób na tym kierunku i wszyscy narzekają. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Za to koleżanka z liceum poleca AGH, ale ona się zakochała w Krakowie, więc nie wiem czy to wartościowa opinia w tym kontekście.
  • Odpowiedz
@FeniEnt: może wiesz na co dokładnie narzekają? Nie znam Polaka, który nie narzeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli się zakochała w Krakowie to też mnie przekonuje bo jednak jest to miasto, w którym spędzę lwią część mojego czasu.
  • Odpowiedz
@Caishen: Głównie na podejście wykładowców, którzy byle przedmiot (etyka, BHP) traktują jak najwyższą świętość i próbują często udowodnić swoją wyższość nad tymi robakami-studentami. Osobiście mogę powiedzieć, że nie jest AŻ TAK źle, ale jednak trochę lipa z niektórych przedmiotów.
  • Odpowiedz
@Admiral16: jestem dobrze nastawiony. Mógłbyś powiedzieć mi coś więcej? Na co przykładają uwagę, jak z poziomem matematyki, czy profesorom zależy i maja pasje?
  • Odpowiedz
@Caishen: studiowałem na PK oraz na Uniwersytecie Pedagogicznym. To drugie polecam. Fajni ludzie, dobra kadra nauczycieli. Bardzo fajna uczelnia. Dziwne tylko, że w programie uczyli Turbo Pascala (poza C++ i Java oczywiście).

PK ponoć nie jest złe, ale ja byłem tam na "Automatyce i Robotyce". To było na wydziale mechanicznym. Unikaj jak ognia! Nie idź! Uratuj swoją duszę :D
Tragiczny poziom kultury u wykładowców. Niski poziom nauczania. Odradzam.
  • Odpowiedz
@aikonek: ogólnie miasto? Byłem parę razy, dosyć ładne i pełne studentów dzięki temu pełne życia.

@FeniEnt: nie chciałbym spędzić czasu na przedmioty, od których już dawno chcę się uwolnić. Nie jest AŻ tak źle ale jesli mogę się jeszcze uratować to to zrobię. Dzięki :)

@notrzeba: aż tak dobrze tam jest?

@imlmpe: wezmę sobie to do serca.
  • Odpowiedz
@Caishen: dobrze, nie dobrze, fakty są faktami: AGH ma najlepszą informatykę w kraju. I tak sam musisz się jej nauczyć (każdy na infie na AGHu ci powie, że studia nie nauczą cię nic), a po 3/5 latach dostaniesz papier o najwyższej wartości.
  • Odpowiedz