Wpis z mikrobloga

Nigel Farage, lider nacjonalistycznej partii UKIP, którym podniecają się i często szerują jego filmiki polscy prawicowcy, powiedział w BBC, że "preferuje imigrację z takich krajów jak Indie czy Australia. Naturalnie sądzę, że ludzie z tych krajów rozumieją angielski system prawny ("common law"), porozumiewają się w języku angielskim i mają silniejsze związki z UK niż ludzie, którzy przybywają z krajów zza byłej żelaznej kurtyny".

Polacy nie rozumieją, że wzbierająca fala nastrojów ksenofobicznych dotknie przede wszystkim ich, albo ich bliskich mieszkających w UK. Nie "ciapatych hindusów czy pakistańczyków", jak zwykli się wyrażać niektórzy imigranci z Polski, ale właśnie ich oraz ich rodziny.

Wielokrotnie pisałem, że dla Anglika, a już na pewno dla angielskiego nostalgika Wielkiego Imperium, ludzie z byłych kolonii są bardziej bliscy kulturowo niż osoby z "dzikiego wschodu".

Polacy coraz bardziej przypominają mi tego przysłowiowego indyka, co to "myślał o niedzieli, a w sobotę łeb mu ścięli". Kiedy do tych pustych łbów dotrze, że wzrost nacjonalizmów w Europie to jest dla nas BARDZO zła informacja. Ponieważ w starciu z nacjonalizmami takich krajów jak Niemcy, Francja, Rosja czy Wielka Brytania, polski nacjonalizm zawsze przegrywa. Zawsze.

Ponoć prawica tak bardzo interesuje się historią. Może więc czas, żeby zaczęli ją studiować na serio i zastanowili się czym dla nas skończyła się ostatnia gorączka nacjonalistyczna w Europie.


Na załączonym filmie typowy przedstawiciel polactwa w UK o którym mowa.

#neuropa #4konserwy #brexit #farage #nigelfarage
JamJestHomoSapiens - Nigel Farage, lider nacjonalistycznej partii UKIP, którym podnie...
  • 28
Wielokrotnie pisałem, że dla Anglika, a już na pewno dla angielskiego nostalgika Wielkiego Imperium, ludzie z byłych kolonii są bardziej bliscy kulturowo niż osoby z "dzikiego wschodu".


@JamJestHomoSapiens: też to w kółko powatarzam.

Z Hindusami, Jamajczykami czy Arabami Brytyjczycy mają niekiedy WIELOWIEKOWE dziedzictwo historyczne i oni są "swoi" bardziej niż jacyś katoliccy czy prawosławni Słowianie-postkomuniści.

Ale do tych pustych łbów "patriotów" polskich, nacjozjebów i "eurosceptyków" coś może zacznie docierać nie wczesniej,
@JamJestHomoSapiens: A co wy się tym Faragem tak podniecacie. Niech sobie wpuszczają kogo chcą. Los Anglii mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg, a Polacy tam mieszkający nie powinni dawać się wciągać w wewnętrzne porachunki zarówno lewaków jak i prawaków. Pracować, robić swoje, wracać do ojczyzny i srać na ich opinie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JamJestHomoSapiens: Sugerowanie, że nacjonalizm to prawica. Jeśli nie znasz pojęć to przynajmniej nie obrażaj innych ludzi. Prawica i lewica to groteskowy podział sprzed ponad 200 lat, więc powinieneś używać słów 'nacjonaliści' a nie prawica. @OldFuckinPyroRex: sugerowanie, że 'eurosceptycy' to 'puste łby' nie daje Ci najlepszego świadectwa. Istnieje cała masa lewicowych eurosceptyków. Im też ubliżasz?
@OldFuckinPyroRex: A gówno nam zrobią, bo to wzajemna zależność. Oprócz tego, że jesteśmy (my jako Europa Wschodnia) konkurencją dla sporej części klasy średniej w Anglii, to też zapełniamy pewną niszę w której przeciętny Anglik by się nie podjął. Wiadomo, że łatwiej pluć i psioczyć na Polaków czy Litwinów niż Arabów, ale bez taniej siły roboczej z Europy Wschodniej gospodarka angielska długo też nie pociągnie.
A gówno nam zrobią, bo to wzajemna zależność.


@desensitization: Akurat plumberów to sobie mogą wybrać skądkolwiek, nie muszą brać #!$%@?ących ich Polaków.

Oprócz tego, że jesteśmy (my jako Europa Wschodnia) konkurencją dla sporej części klasy średniej w Anglii,


@desensitization: nie ejsteśmy

wszelkiego rodzaju fobie w odniesieniu do innych narodów/ras/grup etnicznych nie są oparte na niczym realnym, tlyko są zastępczym wyrazem obaw innego rodzaju.
@OldFuckinPyroRex:

Akurat plumberów to sobie mogą wybrać skądkolwiek, nie muszą brać #!$%@?ących ich Polaków.


Mówiłem, że odnoszę to do całej Europy Wschodniej. I skąd bierzesz ten zarzut o #!$%@?ących Polakach? Bo ktoś cię na wykopie zdenerwował? Nie rozumiem.

Oprócz tego, że jesteśmy (my jako Europa Wschodnia) konkurencją dla sporej części klasy średniej w Anglii,

@desensitization: nie ejsteśmy


Twoje słowo przeciwko mojemu. Nic tak nie boli angielskich związkowców jak fakt, że
@JamJestHomoSapiens: Kiedy on to powiedział ? w pewnym okresie przed wyborami do PE (coś koło 2014) często robił z Polaków kozłów ofiarnych ( myślę że dlatego ponieważ to jedyna grupa którą można obrażać bez posądzenia o rasizm). Dopiero po nagłośnieniu sprawy przez żylińskiego, nie słyszałem potem podobnych wypowiedzi
@OldFuckinPyroRex:

@desensitization: I dlatego będą dążyli do usunięcia Polaków czy tam Litwinów.


Prędzej Tony Blair odleci na swoich uszach do Ottawy i z powrotem niż taki pomysł kiedykolwiek przejdzie. Ale nie ma zbytnio sensu dalsze dywagowanie nad tym, bo to zwykłe prorokowanie z obu stron. Spotkajmy się w tym wpisie za 5 lat i zobaczymy kto miał rację. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nikt nie pomyślał, że dzięki tej sytuacji do Polski wrócą miliony ludzi?


@phogel:

1. Pomyślał.
2. Trzeba być debilem albo idiotą, by uznać taki masowy powrót za coś dobrego: dla tych nie ma i nie będzie pracy, nie ma i nie będzie mieszkań. Będzie za to bezrobocie >15%.

Prędzej Tony Blair odleci na swoich uszach do Ottawy i z powrotem niż taki pomysł kiedykolwiek przejdzie.


@desensitization:

Ale Faragea i resztą