Wpis z mikrobloga

#naukaangielskiego #uk

Hej Mirki! Za dwa tygodnie lecę do Londynu na praktyki, będę miał do czynienia głównie z nativami i w związku z tym mam pytanie co robić/oglądać/jak ćwiczyć żeby poprawić płynność mówienia po angielsku. Mam angielski na poziomie B2/C1, ale mam blokadę jeżeli chodzi o porozumiewanie się. Może jakiś fajny zbiór zwrotów, kanał na YT, coś przydatnego?
  • 10
Chyba jednak u nas mniej akcentów


@azzie: w jezyku polskim jest jedno akcentowanie i nie rozni sie ono w zaleznosci od krainy geograficznej. Mamy za to dialekty.

@mrsiekierka

ale mam blokadę jeżeli chodzi o porozumiewanie się

To w dwa tygodnie nic nie poradzisz, po prostu jak pojdziesz na praktyki to przez 2 dni sie obsrasz ze strachu (nieuzasadnionego) a potem przejdziesz do normalnego funkcjonowania. Z tego co piszesz B2/C1 to jest
@PieknyJanusz: moze nie wysmieje ale u mnie np posmieszkowac lubia :P czasem cos nie zrozumiem za pierwszym razem (glownie jakies phrasale i idiomy) a ludzie od razu czy ty na pewno mowisz po angielsku? :P takze @mrsiekierka szykuj sie na takie delikatne uszczypliwosci, ozcywiscie nic strasznego ;)
@adriano30: pracujesz z polmozgami? jakis magazyn/fabryka? bo raczej nie praca biurowa, ludzie na pewnym poziomie czegos takiego nie robia. Wybierz byle jakie bardziej wyszukane slowo ze slownika i ich zapytaj czy wiedza co to znaczy. Najlepiej wybieraj takie pochodzenia lacinskiego - ktore sa bardzo podobne w jezyku polskim i czesto uzywane.
A jak to nie pomoze to ich zapytaj czy wiedza jak jest po polsku "I'm sorry" i powiedz im zeby