Wpis z mikrobloga

mireczki, takie małe chwalę:
- 1,5 miesiąca roboty - tylko popołudnia po pracy + soboty
- sufit mocniej obniżony dookoła pokoju + obniżka o grubość płyty i profila na środku
- wywiercone ok 110 dziur w suficie - zajechane 2 wiertarki i ok. 11 wierteł (tak tak, żelbet/wielka płyta)
- gipsowa imitacja cegły na jednej ścianie (cięcie, klejenie, dopasowanie + fugowanie - ok. 1,5-2 tygodni, dzień w dzień po pracy)
- potrójna instalacja oświetlenia w obniżonym suficie (ledy punktowe widoczne na zdjęciu, 16m listwy led dookoła w rynnie + lampa główna na środku),
- schowanie instalacji elektrycznej w podłodze (do tej pory kable były w listwach przy podłodze),
- 12 worków wylewki samopoziomującej,
- panele podłogowe,
- 20l białej farby na sufit i cegły (najgorsza farba jaką w życiu malowałem - AcrylWhite z Leroy),
- 5l delikatnie szarej farby na ściany (Tikurilla - świetna farba),
- 90% prac wykonanych samemu (pozostałe 10% wymagało użycia więcej niż 1 pary rąk - płyty na suficie i podłoga),
- koszt, tak na szybko / na oko, bo nie liczyłem specjalnie - ok 2-3 tys. zł (myślę, że drugie tyle zaoszczędzone na robociźnie),
- jak będzie zainteresowanie, to w komentarzach mogę wrzucić więcej zdjęć z prac.

spam tagami:
#remontujzwykopem #remont #dyi #zrobtosam #majsterkowanie #chwalesie i chyba trochę #budownictwo
chozi - mireczki, takie małe chwalę:
- 1,5 miesiąca roboty - tylko popołudnia po pra...

źródło: comment_xblVD6pq4aRlRuLYEArwzb3G9TeyuuSQ.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@chozi kup sobie słabsze żarówki, halogeny, tam pod ścianę. Masz takie olsnienie że głowa mała. Mocno negatywnie wpływa na samopoczucie.
  • Odpowiedz
@chozi: Powiem ci, że też 1-2h dziennie robię coś podobnego- ja na działce i bardziej mnie to rozluźnia, niż granie w gry czy Wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wywiercone ok 110 dziur w suficie - zajechane 2 wiertarki i ok. 11 wierteł (tak tak, żelbet/wielka płyta)


@chozi: Sąsiedzi cię kochają

gipsowa imitacja cegły na jednej ścianie


@chozi: Że tak zapytam "po #!$%@?"? Inaczej się nie dało.
  • Odpowiedz
@chozi: Już w tylu mieszkaniach, gdzie układałem podłogi, takie ściany są, że coś mi się wydaje, że za kilka lat ta ściana z białej cegły będzie odbierana jak baranek z PRL.

Ale najważniejsze, że wygląda schludnie i Tobie się podoba.

Jestem na etapie myślenia o wykończeniu mieszkania i tyle pomysłów i żaden dobry.
  • Odpowiedz
@chozi: Dawaj foty z robót. Ja teraz remont robię, przestawianie ścianki między kuchnią a sypialnią, elektryka, wc lazienka, Padaka.
  • Odpowiedz