Wpis z mikrobloga

mireczki, takie małe chwalę:
- 1,5 miesiąca roboty - tylko popołudnia po pracy + soboty
- sufit mocniej obniżony dookoła pokoju + obniżka o grubość płyty i profila na środku
- wywiercone ok 110 dziur w suficie - zajechane 2 wiertarki i ok. 11 wierteł (tak tak, żelbet/wielka płyta)
- gipsowa imitacja cegły na jednej ścianie (cięcie, klejenie, dopasowanie + fugowanie - ok. 1,5-2 tygodni, dzień w dzień po pracy)
- potrójna instalacja oświetlenia w obniżonym suficie (ledy punktowe widoczne na zdjęciu, 16m listwy led dookoła w rynnie + lampa główna na środku),
- schowanie instalacji elektrycznej w podłodze (do tej pory kable były w listwach przy podłodze),
- 12 worków wylewki samopoziomującej,
- panele podłogowe,
- 20l białej farby na sufit i cegły (najgorsza farba jaką w życiu malowałem - AcrylWhite z Leroy),
- 5l delikatnie szarej farby na ściany (Tikurilla - świetna farba),
- 90% prac wykonanych samemu (pozostałe 10% wymagało użycia więcej niż 1 pary rąk - płyty na suficie i podłoga),
- koszt, tak na szybko / na oko, bo nie liczyłem specjalnie - ok 2-3 tys. zł (myślę, że drugie tyle zaoszczędzone na robociźnie),
- jak będzie zainteresowanie, to w komentarzach mogę wrzucić więcej zdjęć z prac.

spam tagami:
#remontujzwykopem #remont #dyi #zrobtosam #majsterkowanie #chwalesie i chyba trochę #budownictwo
chozi - mireczki, takie małe chwalę:
- 1,5 miesiąca roboty - tylko popołudnia po pra...

źródło: comment_xblVD6pq4aRlRuLYEArwzb3G9TeyuuSQ.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@Vojak: szczerze? Myślałem, ale widziałem u paru osób te z fugą i te, które zakupiłem ja i ze względu na mojego "#!$%@?" na punkcie szczegółów, zdecydowałem się na tę bez fugi - na prawdę jest różnica.
  • Odpowiedz
@chozi:

- wywiercone ok 110 dziur w suficie - zajechane 2 wiertarki i ok. 11 wierteł (tak tak, żelbet/wielka płyta)

Trzeba było sobie porządną wiertarkę wypożyczyć. #!$%@?ł byś te dziurki w 1 popołudnie bez wysiłku a kosztowałoby mniej niż 11 wierteł.
  • Odpowiedz
@chozi: kwestia pewnie wykonania bo tam łatwo o zostawienie szczelin. Teściu to zrobił u siebie z fugami i nie widać nic a wygląda bardzo dobrze ale on ma firmę budowlaną od 20 lat. ;)

Tak jak kolega wyżej - jak masz zamiar robić jeszcze kilka konkretnych remontów to załatw sobie jakiegoś dobrego Bosha do tego wiercenia i lepsze wiertła.
  • Odpowiedz
@dlugi_: co racja, to racja - na koniec remontu dostała mi się w ręce porządna wiertarka, z którą praca to była bajka - tańsze wiertła wchodziły, jak w masło w porównaniu do tych poprzednich. Ale wiesz, jak to jest - amator ze mnie absolutny i tak, jak mówi powiedzenie: mądry po szkodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chozi: jest do kupna ale nie pamietam juz co to za material, nie wiem czy nie jakis klej gipsowy, rozrabisz, nakladasz na sciane grubsza warstwe i wyciskasz foremka w odpowiednim ksztalcie i wielkosci - efekt ten sam a mniej roboty :p
Tak czy owak gratuluje, fajna robota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OrdynatorKostnicy: LEDy są pomarańczowe, ciężko złapać efekt aparatem.
Jakby ktoś myślał kiedyś o zakładaniu ledów na taką długość, jak u mnie (16m), to bardzo polecam taśmy 230V z zamontowanym na kablu mostkiem Gretza - kupiłem na allegro od super gościa i na prawdę nie wyszło to drogo.
A dlaczego 230V a nie 12V? Bo przy prądzie stałym, mało który zasilacz uciągnie taką długość.
chozi - @OrdynatorKostnicy: LEDy są pomarańczowe, ciężko złapać efekt aparatem.
Jakb...

źródło: comment_UTON77sQ0NyQnp9ZPnPHVCMqPvqhMdru.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@chozi: Jakby ktoś chciał wykonać taką ściankę z cegieł to polecam tę metodę. Jest taniej i szybciej się robi (podobny do op'a obszar z ojcem zrobiliśmy w jeden dzień), a jeszcze nie było osoby która by się nie nabrała ;)
garmil - @chozi: Jakby ktoś chciał wykonać taką ściankę z cegieł to polecam tę metodę...
  • Odpowiedz
  • 0
@cumpelFraglesa: 4,3 x 2,3 zajmuje cegła. Koszt na taką ścianę to ok 400zl z czego ponad 100zl to przesyłka na palecie. Uprzedzając pytania - wychodzi prawie polowe taniej niż w sieciówkach.
Sugerowałem sie ściana j znajomych i od nich wziąłem namiar na firmę z drugiego końca kraju.
  • Odpowiedz