Wpis z mikrobloga

Kontynuacja wskazówek związanych z #depresja , do poprzedniego wpisu wpis

Skończyłam na tym, że zmuszałam się do codziennych czynności. Zauważyłam, że im bardziej te czynności są skomplikowane, tym lepiej zajmują mi czas. A czas był pojęciem kluczowym. Ciągnął się niemiłosiernie. Każda minuta nicnierobienia była jak godzina. Nigdy wcześniej nie zatraciłam tak poczucia upływającego czasu.

Nadal nie radziłam sobie z emocjami. Zazwyczaj ich zupełnie nie było, a jak przychodziły - to na krótko, bardzo gwałtownie i tylko te negatywne. Nie czułam nic albo czułam się źle (źle, tzn. leżałam, płakałam, miotało mną jak szatan, spazmy nie do pohamowania). Zupełnie tego nie ogarniałam. Smutek był tak przejmujący, że nie sposób było z nim walczyć. A jednak znalazłam na to sposób.



cdn, chyba i tak za dużo jak na jeden raz

wołam komentujących @SnakeCase @Kimbaloula @zloty_wkret @tehSpirit

#feels #przegryw #oswiadczenie #motywacja #ankacieszysiezyciem
  • 6
  • Odpowiedz
@banialuczek: Generalnie nawet jeśli nie ma się depresji to bieganie pomaga. Polecam mocno. Gdy ja czuję #!$%@? dzień, czuję się źle, coś mnie #!$%@? to biegam, biegam, biegam. Pomaga mi to odzyskać dobry nastrój, chyba, że mam zły dzień i po 2,5km wysiądę ze zmęczenia po ciężkim dniu etc.
  • Odpowiedz
@SwiniaczXXX: Zgadzam się. Okazało się również, że nie tylko bieganie ma takie działanie, w ogóle ćwiczenia fizyczne. Gdy tylko poczułam, że to mi pomaga, zaczęłam też ćwiczyć w domu: brzuszki, przysiady, interwały, fitness, stepper, cokolwiek. Jazda na rowerze, pływanie też dawało silne bodźce. Nie musiałam się nad tym zastanawiać, zapętlałam znane ćwiczenia.

@SnakeCase: najlepiej samemu! Towarzystwo tylko rozprasza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@banialuczek: A mi własnie wysiłek fizyczny nie pomaga. Akurat udało mi się zmusić do ćwiczeń siłowych i już miesiąc sobie regularnie ćwiczę, ale nadal to jest wymuszane i nie widzę pomocy w kwestii psychicznej. Nadal jest tak samo, z tym że widzę progres w moim ciele. Jedyne na co liczę, że jak będę mieć lepsze ciało to pewne kompleksy pójdą won.
  • Odpowiedz